Inne

Pierwsze ostrzeżenie przed burzami z gradem!

poniedziałek, 23 kwiecień 2018 09:41

Pierwsze ostrzeżenie przed wiosennymi burzami z gardem! W poniedziałek, 23 kwietnia w województwie podkarpackim prognozowane jest wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm (lokalnie z gradem) oraz porywami wiatru do 70 km/h.

Od Nocnej Jazdy Ratowników dla Oliwki minęło jedenaście miesięcy. 19 maja 2018r. kolejna akcja charytatywna, tym razem na rzecz Olusia. Co słychać u małej dziewczynki chorej na mukowiscydozę i co udało się zakupić za pieniądze zebrane podczas akcji?

3 marca 2018r. przy ul. Popiełuszki nieznany mężczyzna włamał się do zaparkowanego autobusu i ukradł pieniądze z kasy fiskalnej. Teraz szukają go policjanci.

W przyszły weekend Balony nad Krosnem!

sobota, 21 kwiecień 2018 19:43

Już w przyszły weekend na naszym niebie ujrzymy załogi balonowe startujące w XIX Międzynarodowych Górskich Zawodach Balonowych. Zawodom, jak co roku, towarzyszyć będzie wiele atrakcji. W tym roku pojawiło się kilka zmian, o których warto wiedzieć.

W sobotnie przedpołudnie, mieszkańcy Krosna wzięli sprawy w swoje ręce i posprzątali Krosno. W akcję Krosno Wiosną włączyli się również strażacy z krośnieńskich dzielnic Białobrzegi, Polanka i Suchodół. Pod dowództwem Komendanta OSP Miasta Krosna dh Piotra Szydły strażacy uporządkowali Dolinę Potoku Badoń - obszar cenny ekologicznie. W innych miejscach sadzono kwiaty, sprzątano brzegi Lubatówki i Wisłoka.

21 kwietnia o godzinie 10:30 oficjalnie wystartował VII Ogólnopolski Spływ Kajakowy Szlakiem Rzeki Wisłok. W tym roku padł rekord liczby uczestników biorących udział w spływie. Na starcie w Krośnie pojawiło się około 300 kajakarzy.

Do próby wręczenia łapówki doszło w poniedziałek, w Moderówce (gm. Jedlicze). Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 40-letniemu kierującemu, który zaproponował policjantom łapówkę. Mężczyzna chciał w ten sposób uniknąć zatrzymania jego prawa jazdy, w związku z przekroczeniem prędkości. 40-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty.

Rajdówki, wyścigówki, drift team, motocykliści. W piątek na parkingu przy Hotelu Nafta Krosno szykuje się spontaniczne wydarzenie dla pasjonatów motoryzacji. Później spotkanie z parkingu przeniesie się do podziemi hotelu, gdzie znajduje się odświeżony klub Nafta.

Strona 1 z 85