Inne

Interwencja funkcjonariuszy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego na krośnieńskim dworcu wyeliminowała z dalszej jazdy dwóch nietrzeźwych kierowców autobusów. Mężczyźni stracili swoje prawa jazdy.

Wilki Krosno obejmują prowadzenie w drugiej lidze żużlowej po tym jak pokonali dotychczasowego lidera Kolejarza Opole! Wilki Krosno - Kolejarz Opole:48:42. Zapraszamy na fotorelację Darka Błażejowskiego.

Podczas sobotniej zbiórki pieniędzy na leczenie i rehabilitację Grzegorza Karasia – ratownika  medycznego zebrano w gotówce 34 839,43 zł i 8 euro. To rekordowa kwota zebrana bezpośrednio do puszek podczas Nocnej Jazdy Ratowników – cyklicznej imprezie organizowanej przez Krosno112.pl wraz z OSP Dobieszyn.

Grzegorz Karaś od ponad 25 lat jako ratownik medyczny niósł pomoc innym. Osób zawdzięczających mu życie i zdrowie na pewno jest sporo, liczby można podawać w tysiącach. Dokładnie dwa lata temu, w maju 2017 roku jego życie prywatne i zawodowe się zawaliło. Dostał udaru mózgu. 

15 maja 2019 r. w wieku 108 lat i w 87 roku profesji zakonnej zmarła s. Gabriela Helena Sporniak. Urodziła się 17 czerwca 1911 r., w miejscowości Równe, położonej w pobliżu Miejsca Piastowego.

We wtorek (14.05) krośnieńscy policjanci wyeliminowali z ruchu pijaną kierującą. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w jej organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi kara 2 lat więzienia.

Wyjątkowy pokaz wojskowej 3. Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Krakowa czeka tych, którzy odwiedzą Nocną Jazdę Ratowników dla Grześka w Jedliczu przy ulicy Rejtana. W sobotę 18 maja, od godziny 15:00 na parkingu Orlen Południe odbędzie się niepowtarzalna akcja charytatywna na rzecz chorego ratownika medycznego Grzegorza Karasia. Do puszek zbierane będą fundusze na rehabilitację i dalsze leczenie ratownika, który w 2017 roku przeszedł poważny udar. Teraz środowisko ratownicze: medycy, strażacy, wojskowi i inne służby mundurowe jednoczą się, aby pomóc swojemu koledze. Aby odpowiednio przygotować się do tej akcji, w czwartek 9 maja w godzinach popołudniowych odbył się rekonesans - rozpoznanie terenu przez załogę śmigłowca Mi-8 z 3. Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej "Kraków". Załoga przed pokazem (przeprowadzi go podczas akcji 18 maja) musiała dokładnie zapoznać się ukształtowaniem terenu oraz położeniem lądowiska. Zobaczcie zdjęcia Radosława Sowińskiego z czwartkowej wizyty śmigłowca.

Kolejny dzień matur i kolejne zgłoszenia o podłożonych ładunkach wybuchowych na terenie szkół na terenie całego kraju. E-maile z informacją o bomach dostają dyrektorzy szkół. Służby muszą w takiej sytuacji interweniować. 

Strona 1 z 107
 

Partnerzy portalu: