Inne

Od kilku miesięcy trwa przyjmowanie wniosków o pożyczki unijne z nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020 w ramach środków Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego. Na mocy podpisanej umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, wnioski od przedsiębiorców o wypłaty pożyczek prowadzi wyłoniony w drodze przetargu Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) Oddział w Rzeszowie.

Nawet kilka milionów złotych mogą wynieść straty spowodowane podtopieniami, do których doszło w środę 15 sierpnia. Zniszczone zostały drogi gminne, zalane domy, komis samochodowy, huta szkła oraz szkoły w Iwoniczu. Trwa szacowanie szkód.

Obfite opady deszczu - RELACJA NA ŻYWO

środa, 15 sierpień 2018 10:40

W środowy poranek, 15 sierpnia obfite opady deszczu spowodowały podtopienia i zalania dróg, domostw i gospodarstw rolnych na gminach Miejsce Piastowe, Iwonicz-Zdrój i Dukla. Strażacy walczą z cały czas rosnącą wodą, pompują wodę oraz układają worki z piaskiem.

KROŚCIENKO WYŻNE: Piorun uderzył w dom

niedziela, 12 sierpień 2018 08:46

W sobotę nad powiatem przeszły burze. Poza jednym zdarzeniem nie odnotowano większych zniszczeń na terenie Krosna i gmin powiatu. W Krościenku Wyżnym piorun uderzył w budynek mieszkalny niszcząc całkowicie komin i część poszycia dachowego.

Od czwartkowego wieczoru, 9 sierpnia zostaliśmy zasypani mailami, telefonami, wiadomościami z pytaniem "Dlaczego nic nie piszecie o porwaniu chłopaka w Faliszówce?". Takie pytanie zadaliśmy krośnieńskiej Policji. Jak się okazało historia o porwaniu została wymyślona.

8 sierpnia br. przed godz. 21 krośnieńscy policjanci zostali powiadomieni o nietrzeźwym kierującym. Wg. zgłoszenia w rejonie ul. Czajkowskiego w Krośnie nietrzeźwy mężczyzna usiłował odjechać samochodem marki fiat cinquecento.

Dzięki staraniom Zarządu Powiatu Krośnieńskiego oraz otrzymaną na ten cel promesą Wojewody Podkarpackiego, jeszcze w tym roku zostanie wyremontowany odcinek drogi powiatowej Nr 2113R Pastwiska-Puławy na długości 1275 m.

W dniu 5 sierpnia do Wojewódzkiego Szpitala w Krośnie zgłosiło się 30 osób z objawami gastrycznymi. Byli to uczestnicy zgrupowania "Tęczowy Krąg" lub "Rainbow Family", którzy przebywali w miejscowości Góra Moszczaniecka (okolice Moszczańca i Wisłoka Wielkiego).

Strona 1 z 87