Inne

Bieszczadzki Park Narodowy miłośnikom pieszych wędrówek przypomina o niedawno wytyczonym odcinku szlaku z Przełęczy Wyżnej na Diał. - To dobra alternatywa, gdyż w tym roku popularne szlaki, wiodące na połoniny, są mocno oblegane przez turystów - zachęca dyrekcja BdPN.

Trzech młodych obywateli Afganistanu zostało zatrzymanych w niedzielę na terenie dworca autobusowego w Krośnie. Zgodnie z regulacjami dublińskimi zostaną przekazani służbom w Rumunii.

Od 1 stycznia 2021 roku Krosno powiększy się o teren byłego lotniska Iwonicz. To obszar około 122 hektarów. Do miasta zostanie przyłączonych ok. 96 ha z gminy Krościenko Wyżne i ok. 26 ha z Gminy Miejsce Piastowe.

Policjanci kontrolowali kierowców autobusów i busów

poniedziałek, 03 sierpień 2020 09:02

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze krośnieńskiej drogówki sprawdzali trzeźwość kierowców autobusów komunikacji miejskiej i busów, świadczących usługi z zakresu przewozu pasażerów. 

Dwa lata temu Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie przekształciło się w szkołę policealną, i zmieniło nazwę na PSAK czyli Policealne Studium Animatorów Kultury w Krośnie. To świetna okazja dla absolwentów szkół średnich na przyjęcie do szkoły, która do tej pory była dostępna tylko dla uczniów, którzy posiadali maturę.

Celem ankiety, którą wypełniło blisko 800 uczniów ostatnich klas ponadpodstawowych, było m.in. poznanie opinii na temat atrakcyjności Krosna do zamieszkania i rozwoju.

Wilki Krosno SA wygrywają z Metaliką Recyckling Kolejarz Rawicz aż 64 do 26 pkt.! Dawno w Krośnie nie było tak dobrego wyniku. 

Nie udało się uratować jednej osoby, do której wezwano ratowników GOPR. Pozostałe czwartkowe (30 lipca) interwencje dotyczyły poszukiwań, urazu kręgosłupa, zasłabnięcia i złamania.