Sukces Patryka na szczeblu wojewódzkim w OTWP

We wtorek (20.05) o godzinie 7:00 spod KM PSP w Krośnie wyruszyło do Rudnika nad Sanem troje zwyciezców poszczególnych grup szczebla powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej wraz z opiekunem Członkiem Prezydium Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Krośnie druhem Józefem Tuckim.

W grupie I (szkoła podstawowa) nasz powiat reprezentował mieszkaniec gminy Rymanów Mikołaj Szuba, w grupie II (szkoła gimnazjalna) reprezentantem naszego powiatu był Bartosz Sajdak z gminy Chorkówka, w grupie III (szkoła średnia) naszym reprezentantem był Patryk Wróblewski z gminy Jedlicze. Udział wzięło ponad 60 uczestników z 21 powiatów.

Wszyscy zniecierpliwieni oczekują na otrzymanie testów

Po przybyciu na miejsce uczestnicy wraz z opiekunami zjedli śniadanie, a następnie wszyscy przeszli na sale w której odbywały się zawody. Po powitaniu wszystkich zaproszonych gości, uczestników i opiekunów V-ce Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP dh Janusz Konieczny oficjalnie otworzył Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej który składał się z częsci pisemnej, a następnie 5 najlepszych uczestników każdej grupy przechodziło do części ustnej. Gdy wszyscy siedzieli na swoich miejscach komisja rozdała testy w których uczestnicy musieli odpowiedzieć na 30 pytań.

Na zdjęciu reprezentanci powiatu krośnieńskiego wraz z opiekunem - dh Józefem Tuckim

Około 30 minut później gdy już wszyscy oddali swoje prace uczestnicy wraz z opiekunami jedną grupą udali się do Centrum Wikliniarstwa, gdzie mogli obejrzeć przeróżne wiklinowe wyroby. Po zakończeniu zwiedzania wszyscy udali się na obiad przygotowany przez organizatorów konkursu.

Na zdjęciu Patryk Wróblewski

Do odpowiedzi ustnych sędziowie wyłonili po 5 osób z każdej grupy. W grupie I w dogrywce Mikołaj zwyciężył co pozwoliło mu na udział w odpowiedziach ustnych. Niestety w grupie II Bartkowi zabrakło 1 pkt aby przejść dalej. W III grupie Patryk bez dogrywki przeszedł do finału.

Patryk odbiera swód dyplom i nagrodę

W odpowiedziach ustnych uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą oraz błyskotliwością. Trudność pytań była dostosowana do grupy w której uczestnicy odpowiadali. Jury które składało się z trzech oficerów KW za każde pytanie przydzielali 0-3pkt.

Wyniki grupy I

1. Kamil Krauz 9pkt (powiat brzozowski)

2. Cezary Saban 7pkt (powiat niżański)

3. Karol Kurda 4+1 pkt (powiat tarnobrzeski)

4. Mikołaj Szuba 4pkt (powiat krośnieński)

5. Kacper Bocoń 2 pkt (powiat dębicki)

Wyniki grupy II

1. Rafał Kleszcz 6pkt (powiat dębicki)

2. Krzysztof Szałankiewicz 6pkt (powiat sanocki)

3. Marcin Zięba 5pkt (powiat stalowolski)

4. Karolina Strzelczyk 4+1 pkt (powiat mielecki)

5. Aleksandra Ordon 4pkt (powiat tarnobrzeski)

Wyniki grupy III

1. Piotr Ordon 8pkt (powiat tarnobrzeski)

2. Patryk Wróblewski 6pkt (powiat krośnieński)

3. Adrian Grzesik 4pkt (powiat sanocki)

4. Kamil Kazieczko 3pkt (powiat przemyski)

5. Daniel Gosztyłn 2pkt (powiat brzozowski)

Uczestnicy którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce z każdej grupy dostali się na turniej szczebla centralnego, który odbędzie się 6-8 czewrwca w Lublinie.

Adrian Kuźniarowicz
fot. Adrian Kuźniarowicz - Krosno112.pl