Rodzina z Wojaszówki potrzebuje pomocy

fot. Anna Kukowska fot. Anna Kukowska

Pan Paweł (39 l.), pani Małgorzata (42 l.) oraz dwoje dzieci Marzena (13 l.) i Łukasz (8 l.) to czteroosobowa rodzina z Wojaszówki w powiecie krośnieńskim.

Pan Paweł pracował zawodowo w fabryce okien i utrzymywał rodzinę, a żona zajmowała się domem. Radzili sobie do czasu, kiedy pani Małgorzata zachorowała. Nasilenie choroby spowodowało, iż od dwóch lat porusza się na wózku inwalidzkim. Pani Małgorzata choruje na stwardnienie rozsiane i reumatoidalne zapalenie stawów. Większość obowiązków spadła wówczas na pana Pawła.

Niestety u pana Pawła cztery lata temu zdiagnozowano nowotwór - mięsak Ewinga.

Pobyt w szpitalu i długotrwałe onkologiczne leczenie uniemożliwiło mu kontynuowanie dotychczas wykonywanej pracy zawodowej. To spowodowało, iż rodzina utrzymuje się jedynie z zasiłków (565 zł) i renty chorobowej (1320 zł). Po opłaceniu rachunków (423 zł) i zakupie leków (500 zł) rodzinie pozostaje 240 zł na osobę miesięcznie. Mimo tych trudnych doświadczeń, pan Paweł nie traci życiowej radości i pogody ducha. Stara się zapewnić dzieciom i chorej żonie godne warunki życia. Dom jest nieprzystosowany do potrzeb osoby poruszającej się na wózku. Wielkim wsparciem dla rodziców jest córka Marzena, która bardzo dużo pomaga w pracach domowych. Stara się opiekować mamą, pomaga młodszemu bratu w lekcjach. Po prostu musiała szybciej dorosnąć. Pan Paweł marzy o remoncie domu, dach przecieka, ściany toczy wilgoć. Mimo starań budżet rodziny nie wystarcza na remont, nie ma też zdolności kredytowej aby zdobyć wiekszą sume na naprawy. Dzieci dzielą razem jeden pokój. Marzeniem jest wymiana blachy na dachu i stworzenie na poddaszu pokoików dzieciom.

Grzyb i pleśń na pewno nie wpływają pozytywnie na stan zdrowia domowników. Prosimy Was o pomoc, bo wierzymy, że razem z naszą lokalną społecznością uda się poprawić byt tej rodziny. 

Potrzeby:
Materiały budowlane do remontu budynku jednorodzinnego o pow. ok. 100 m2.
Drzewo, krokwie drewniane, deski drewniane – wymiana zgniłej więźby dachowej.
Blacha trapezowa – wymiana starej uszkodzonej dachówki.
Płyty OSB, płyty karton-gips, grunt, szpachla, farby – pokoje na poddaszu.
Cement i inne materiały  – wylewki w pokojach.
Chemia budowlana odgrzybiająca, farby, szpachla – pokoje.
Styropian, siatka, klej – ocieplenie domu.

Stowarzyszenie "Troska o Twoją Przyszłość" w Potoku /koło Krosna (nr KRS 0000420506) wyodrębniło rachunek pomocniczy - celowy służący zbiórce darowizn pod nazwą "Dla rodziny z Wojaszówki".

PBS o/Krosno, nr rachunku: 06 8642 1083 2002 8324 0115 0003

Ważne jest, aby na przelewie w rubryce "tytułem" znalazła się informacja: "Dla rodziny z Wojaszówki".

Przelewy zagraniczne:

 

 

SWIFT: POLUPLPR

 

 

Iban: PL

 

 

Dokładne informacje znajdą państwo w najnowszym artykule: Pomoc rodzinie: Znamy numer konta i datę emisji programu w Polsacie

W sprawie pomocy rodzinie z Wojaszówki prosimy o kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  lub telefoniczy z p. Anną Kukowską 504 958 999. 

red. | fot. Anna Kukowska

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

14 komentarzy

 • EDEK

  napisane przez EDEK

  poniedziałek, 25 kwiecień 2016 12:53

  PROSZĘ PODAĆ KONTO
  SYTUACJA TRAGICZNA - LUDZIE POMOGĄ

 • XWOJ

  napisane przez XWOJ

  wtorek, 19 kwiecień 2016 07:23

  A gdzie jest Pan Wójt Który tyle dobra jak to się chwali czyni?????????????????

 • janek

  napisane przez janek

  poniedziałek, 18 kwiecień 2016 23:27

  podajcie nr konta

 • Katarzyna

  napisane przez Katarzyna

  poniedziałek, 18 kwiecień 2016 17:46

  Znam Gosię i Pawła od lat to wspaniali ludzie.Marzenka ich córeczka to anioł dobroci ,pomaga rodzicom jak może a to tylko mała dziewczynka. Może wreszcie ktoś im pomoże! Choć oni nigdy nie proszą o pomoc.Takim ludziom warto a raczej trzeba pomagać.Szkoda że Gmina Wojaszówka znajduje się raptem 100 metrów!!!!!! Od ich domu.!

 • Olga

  napisane przez Olga

  poniedziałek, 18 kwiecień 2016 16:55

  Oczywiście też chętnie przyłaczę się do akcji bo potrzeba jest ewidentna!

  Ale z drugiej strony macie rację - pomoc ludzi powinna uzupełnić pomoc Gminy a nie wyręczac Gmine. To wstyd i żenada i dla wojta i dla kierownika GOPS-u ze ludzie w XXI w ich gminie w takich warunkach zyja.

 • ŁUKASZ

  napisane przez ŁUKASZ

  poniedziałek, 18 kwiecień 2016 14:30

  Sprawę trzeba skierować do Elżbiety Jaworowicz bo tu nie chodzi tylko o remont mieszkania ale godne życie a nie od wypłaty do wypłaty. Bo pieniądze na to są tylko wiecie jak to w GOPISE np. jest wszyscy drą pod siebie a nie dają tym co najbardziej pomocy potrzebują

 • rita

  napisane przez rita

  poniedziałek, 18 kwiecień 2016 11:41

  A gdzie jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej?? To oni maja w obowiazku zapewnic godne warunki zycia mieszkancom swojej gminy. Owszem kazdy moze pomoc ale podstawowe dzialania powinna podjąc Gmina a w szczegolnosci organ powolany do pomocy ludziom czyli GOPS.

 • eliza

  napisane przez eliza

  poniedziałek, 18 kwiecień 2016 06:12

  Prosze podac adres

 • Antonio

  napisane przez Antonio

  poniedziałek, 18 kwiecień 2016 00:16

  Proszę o utworzenie konta, napewno wiele osób pomoże finansowo

 • Anna Maria

  napisane przez Anna Maria

  niedziela, 17 kwiecień 2016 23:40

  Nie wiem czy Ci Państwo życzą sobie, aby podać numer konta, ale z pewnością byłaby to dobra opcja, dla tych którzy chcą wesprzeć te Rodzinę... ja również chętnie przelałabym pieniądze.