.

Rodzina straciła w pożarze dom tuż przed świętami. Apelujemy o pomoc!

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Rodzina z Olchowca, położonego na krańcu naszego powiatu tuż przy granicy ze Słowacją, straciła niemal cały dobytek w pożarze domu. To co nie spłonęło zostało zalane. Część dachu runęła, tylko niewielką ilość rzeczy udało się uratować. Na kilkanaście dni przed Świętami możemy im pomóc. 

W domu mieszkało osiem osób w tym 7-miesięczne dziecko, chłopiec w wieku szkolnym, drugi w wieku gimnazjalnym, nastolatka oraz cztery osoby dorosłe. Pan Bogdan i jego syn Hubert należą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Iwli - Olchowcu. Nie poddali się. Schronienia udzielili im znajomi w swoim niedokończonym domu w tej samej miejscowości. Już w kilka godzin po pożarze zaczęli działać i pracują na pogorzelisku.

Relacja z pożaru OLCHOWIEC: Kilkudziesięciu strażaków gasiło pożar domu

Rzeczy pierwszej potrzeby na ten moment są zapewnione. Dzisiaj najpilniejsza jest odbudowa dachu, tak by zabezpieczyć dom przed mrozem i opadami deszczu, śniegu oraz osuszanie domu i uprzątnięcie pogorzeliska.

Dom jest duży, więc koszt budowy nowego dachu również będzie wysoki. Wierzymy, że znajdą się ludzie, którzy pomogą rodzinie w tej trudnej chwili. Jest zima, okres przedświąteczny w takiej sytuacji może znaleźć się każdy z nas.

W czasie Świąt wydajemy dużo pieniędzy na prezenty, suto zastawione stoły. Mała kwota pomnożona przez ilość osób, które tutaj zaglądają może odmienić los tych ośmiu osób, by mogli mieć radosne Święta z nadzieją na odbudowę domu. 

Osoby lub firmy, które mogłyby przekazać materiały budowlane: blachę, krokwie, drewno prosimy o kontakt telefoniczny z panem Hubertem tel. 663 143 346

 

Pomoc finansową można przekazać na wyodrębniony rachunek bankowy Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Krośnie

PKO BP: 10 1020 2964 0000 6102 0003 3878

z dopiskiem "POMOC DLA RODZINY PAŁKA Z OLCHOWCA"

 

Za każdą pomoc dziękujemy w imieniu rodziny.

red.

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

LAKAR right

medycyna estet

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

OSP NA ALARM

Wasze komentarze