Weekend cudów, czyli finał Szlachetnej Paczki

fot. Szlachetna Paczka fot. Szlachetna Paczka

To był XVIfinał Szlachetnej Paczki, w tym roku rejon Krośnieński pobił rekord, 89 włączonych do projektu rodzin to najwięcej w Polsce. Oprócz wolontariuszy, niezawodni w dostarczaniu paczek byli też strażacy.

Budynek PWSZ w Krośnie przy ul. Kazimierza Wielkiego zamienił się na tych kilka dni w magazyn Szklachetnej Paczki. Pracowało w nim 30 wolontariuszy oraz strażacy z jednostek: OSP Głowienka, OSP Turaszówka, OSP Zręcin, OSP Długie, OSP Dobieszyn, OSP Potok i OSP Iwonicz Zdrój. To oni pomagali w rozwożeniu paczek do rodzin.


Darczyńcy z całej Polski oraz z zagranicy dostarczali gotowe paczki do magazynu a z niego za pośrednictwem strażaków i wolontariuszy trafiały prosto do rodzin. Do tego weekendu drużyna Szklachetnej Paczki przygotowywała się już od wakacji, najpierw rekrutacja wolontariuszy, następnie szkolenia i odwiedzanie rodzin. Na koniec poszukiwanie Darczyńców. Ten rok okazał się rekordowy, dzięki czemu w wielu domach przed świętami zapanowała prawdziwa radość.


Dzisiaj korzystając z możliwości chciałabym wszystkim podziękować, wszystkim dzięki którym ten projekt się udał. Na początku nieocenionym wolontariuszom – za odwiedzenie rodzin, za wypełnienie dokumentów, za poświęcony czas, czujne oko i otwarte serce. Następnie strażakom, którzy poświęcili cały weekend by paczki dotarły do wszystkich rodzin. Następnie firmie Ralf- Bud za udostępnienie samochodu do rozwożenia paczek. Dziękujemy również Restauracji Wyszynk, gdzie wolontariusze i strażacy otrzymali darmowy obiad - mówi Gabriela Kuźnar Lider Rejonu Krosno.

Szlachetna Paczka to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. To wizja nowego kraju, w którym podziały między bogatymi a biednymi zostają zniesione.

W skali kraju w tegorocznym finale dostarczono 18770 paczek, o łącznej wartości 47 422 569zł.

red., Szlachetna Paczka | fot. Szlachetna Paczka

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

gorąca linia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

WYDARZENIA NOWE
PATRONAT KROSNO112

20293162 1085205154913445 6793410599653906374 n


120 LAT

RATUJEMY DAJEMY

MISIE

R  E  K  L  A  M  A

 
R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

19244089 2002889299958426 1369936045 n

gmina chorkówka

gmina dukla

gmina iwonicz zdr

gmina jedlicze

gmina korczyna

miasto krosno

gmina krościenko

gmina miejsce piast

gmina rymanów

gmina wojaszówka

powiat krośnieński

FACEBOOK

 

INSTAGRAM