Weekend cudów, czyli finał Szlachetnej Paczki

fot. Szlachetna Paczka fot. Szlachetna Paczka

To był XVIfinał Szlachetnej Paczki, w tym roku rejon Krośnieński pobił rekord, 89 włączonych do projektu rodzin to najwięcej w Polsce. Oprócz wolontariuszy, niezawodni w dostarczaniu paczek byli też strażacy.

Budynek PWSZ w Krośnie przy ul. Kazimierza Wielkiego zamienił się na tych kilka dni w magazyn Szklachetnej Paczki. Pracowało w nim 30 wolontariuszy oraz strażacy z jednostek: OSP Głowienka, OSP Turaszówka, OSP Zręcin, OSP Długie, OSP Dobieszyn, OSP Potok i OSP Iwonicz Zdrój. To oni pomagali w rozwożeniu paczek do rodzin.


Darczyńcy z całej Polski oraz z zagranicy dostarczali gotowe paczki do magazynu a z niego za pośrednictwem strażaków i wolontariuszy trafiały prosto do rodzin. Do tego weekendu drużyna Szklachetnej Paczki przygotowywała się już od wakacji, najpierw rekrutacja wolontariuszy, następnie szkolenia i odwiedzanie rodzin. Na koniec poszukiwanie Darczyńców. Ten rok okazał się rekordowy, dzięki czemu w wielu domach przed świętami zapanowała prawdziwa radość.


Dzisiaj korzystając z możliwości chciałabym wszystkim podziękować, wszystkim dzięki którym ten projekt się udał. Na początku nieocenionym wolontariuszom – za odwiedzenie rodzin, za wypełnienie dokumentów, za poświęcony czas, czujne oko i otwarte serce. Następnie strażakom, którzy poświęcili cały weekend by paczki dotarły do wszystkich rodzin. Następnie firmie Ralf- Bud za udostępnienie samochodu do rozwożenia paczek. Dziękujemy również Restauracji Wyszynk, gdzie wolontariusze i strażacy otrzymali darmowy obiad - mówi Gabriela Kuźnar Lider Rejonu Krosno.

Szlachetna Paczka to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. To wizja nowego kraju, w którym podziały między bogatymi a biednymi zostają zniesione.

W skali kraju w tegorocznym finale dostarczono 18770 paczek, o łącznej wartości 47 422 569zł.

red., Szlachetna Paczka | fot. Szlachetna Paczka

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.