.

Weekend cudów, czyli finał Szlachetnej Paczki

fot. Szlachetna Paczka fot. Szlachetna Paczka

To był XVIfinał Szlachetnej Paczki, w tym roku rejon Krośnieński pobił rekord, 89 włączonych do projektu rodzin to najwięcej w Polsce. Oprócz wolontariuszy, niezawodni w dostarczaniu paczek byli też strażacy.

Budynek PWSZ w Krośnie przy ul. Kazimierza Wielkiego zamienił się na tych kilka dni w magazyn Szklachetnej Paczki. Pracowało w nim 30 wolontariuszy oraz strażacy z jednostek: OSP Głowienka, OSP Turaszówka, OSP Zręcin, OSP Długie, OSP Dobieszyn, OSP Potok i OSP Iwonicz Zdrój. To oni pomagali w rozwożeniu paczek do rodzin.


Darczyńcy z całej Polski oraz z zagranicy dostarczali gotowe paczki do magazynu a z niego za pośrednictwem strażaków i wolontariuszy trafiały prosto do rodzin. Do tego weekendu drużyna Szklachetnej Paczki przygotowywała się już od wakacji, najpierw rekrutacja wolontariuszy, następnie szkolenia i odwiedzanie rodzin. Na koniec poszukiwanie Darczyńców. Ten rok okazał się rekordowy, dzięki czemu w wielu domach przed świętami zapanowała prawdziwa radość.


Dzisiaj korzystając z możliwości chciałabym wszystkim podziękować, wszystkim dzięki którym ten projekt się udał. Na początku nieocenionym wolontariuszom – za odwiedzenie rodzin, za wypełnienie dokumentów, za poświęcony czas, czujne oko i otwarte serce. Następnie strażakom, którzy poświęcili cały weekend by paczki dotarły do wszystkich rodzin. Następnie firmie Ralf- Bud za udostępnienie samochodu do rozwożenia paczek. Dziękujemy również Restauracji Wyszynk, gdzie wolontariusze i strażacy otrzymali darmowy obiad - mówi Gabriela Kuźnar Lider Rejonu Krosno.

Szlachetna Paczka to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. To wizja nowego kraju, w którym podziały między bogatymi a biednymi zostają zniesione.

W skali kraju w tegorocznym finale dostarczono 18770 paczek, o łącznej wartości 47 422 569zł.

red., Szlachetna Paczka | fot. Szlachetna Paczka

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

LAKAR right

medycyna estet

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

OSP NA ALARM

wiktoria 1

Wasze komentarze