Nadchodzi ochłodzenie - silny mróz i opady śniegu!

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

W ciągu kilku najbliższych dni możemy spodziewać się sporego oziębienia i intensywnych opadów śniegu. Wojewoda podkarpacki apeluje do mieszkańców naszego województwa o zachowanie czujności a także o wrażiwość o troskę o osoby bezdomne, które nie są w stanie zapewnić sobie odpowiednich warunków.

Od dnia dzisiejszego (04.01.2017r.) możemy spodziewać się intensywnych opadów śniegu oraz wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, z porywami do 70 km/h, powodującego zawieje i zamiecie śnieżne. Od 5 czwartku (05.01) w godzinach nocnych prognozuje się znaczne spadki temperatur, które mogą osiągnąć -20ºC. W dzień temperatura oscylować będzie w granicach do -10ºC. Taka sytuacja może utrzymywać się nawet do 10 stycznia br. Tak niskie temperatury silnie obciążają organizm człowieka. Wzrasta zagrożenie wychłodzenia organizmu. Ponadto trudne warunki atmosferyczne powodują uszkodzenia lokalnych sieci energetycznych i ciepłowniczych oraz utrudnienia w przejezdności szlaków komunikacyjnych.

W związku z sytuacją wojewoda Ewa Leniart zwróciła się dziś z apelem do podkarpackich samorządów o niezwłoczne reagowanie podległych służb, inspekcji i straży i o przeprowadzenie działań zmierzających do złagodzenia skutków niekorzystnych zjawisk meteorologicznych m. in. przez  prowadzenie bieżącej analizy sytuacji w zakresie funkcjonowania placówek pomocy społecznej, utrzymania przejezdności dróg i szlaków kolejowych, monitorowanie miejsc, gdzie zwyczajowo przebywać mogą osoby bezdomne, tj.: dworce, ogródki działkowe, tunele ciepłownicze oraz przeprowadzenie kontroli przestrzegania obowiązku usuwania zalegającego śniegu i lodu z budynków i obiektów budowlanych - informuje Małgorzata Waksmundzka - Szarek rzecznik prasowy Wojewody. Zwracajmy uwagę na osoby bezdomne i potrzebujące wsparcia - dodaje.

W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego PUW działa bezpłatna i całodobowa infolinia 987. Pod tym numerem można uzyskać informacje m. in. na temat placówek noclegowych oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej.

Na terenie województwa podkarpackiego funkcjonują 22 placówki noclegowe dla osób bezdomnych: 14 dla mężczyzn, 4 dla kobiet, 2 dla kobiet z dziećmi oraz 2 tzw. łączone. W Krośnie działa Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn im. św. Brata Alberta oraz tzw. kuchnia dla ubogich (ul. Wojska Polskiego 26).

red., PUW Rzeszów | fot. Krosno112.pl

 

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

gorąca linia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

WYDARZENIA NOWE
PATRONAT KROSNO112

120 LAT

RATUJEMY DAJEMY

MISIE

R  E  K  L  A  M  A

 
R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

19244089 2002889299958426 1369936045 n

gmina chorkówka

gmina dukla

gmina iwonicz zdr

gmina jedlicze

gmina korczyna

miasto krosno

gmina krościenko

gmina miejsce piast

gmina rymanów

gmina wojaszówka

powiat krośnieński

FACEBOOK

 

INSTAGRAM

Wasze komentarze