Rekordowa krośnieńska Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2017

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

25. jubileuszowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii. Pieniądze nadal są liczone, lecz już wiadomo, że padł rekord. Tegoroczna zbiórka przeznaczona będzie na ratowanie życia i zdrowia dzieci i seniorów. Jak było w Krośnie? Rekordowo.

Krośnieński sztab WOŚP spisał się na medal. Na godzinę 12:00 w poniedziałek 16 stycznia przeliczono już około 110 000 złotych. W porównaniu z zeszłym rokiem jest już o około 8000 zł więcej.

Atrakcje wypaliły, frekwencja była bardzo dobra a darczyńcy hojni. Podczas Finału odbył się Bieg uliczkami starówki "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy" w którym wzięło udział ponad 150 osób.

Na Hali Sportowo Widowiskowej MOSiR pobijany był rekord z RKO. Dzieciaki rozgrywały mecze, można było skorzystać z alkogogli oraz symulatora czołowego zderzenia.

Przed halą za wrzutę do puszki Integro sprawdzało stan techniczny samochodów, można było też przejechać się rajdowym Renault Clio Marcina Wilusza. Z Orkiestrą grał Automobilklub Małopolski.

Pod Halą MOSiR punktem kulminacyjnym był pokaz gaśniczy przeprowadzony przez krośnieńskie jednostki OSP Turaszówka i OSP Białobrzegi.

Światełko do nieba rozbłysło na krośnieńskim Rynku punktualnie o godzinie dwudziestej. Przeprowadzono udane licytacje koszulek, tortu, czy innych gadżetów. Orkiestra gra już 25 lat, z tej okazji mistrz cukiernictwa Robert Wołczański przygotował tort jubileuszowy, który został zlicytowany.

Koksowniki wystawione na płycie rynku ogrzewały wszystkich, którzy przyszli by na krośnieńskiej starówce okazać wsparcie dla inicjatywy Owsiaka i pokazać, że Krosno gra z Orkiestrą.

Na koniec, szef sztabu Artur Janik wręczył Pani Ani Dubiel, która już 15 raz gra z krośnieńską orkiestrą, skierowany do niej list i osobiście podpisany przez Jurka Owsiaka. Było wzruszenie i było „sto lat”.

Brawa dla sztabu, brawo dla wolontariuszy, brawo Krosno. Sie ma!

red. | fot. Krosno112.pl

Galeria