.

ZRĘCIN: Uciekał przed policjantami na cmentarz. Miał prawie 4 promile

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Podczas trzech dni weekendu policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie, opuścił pojazd i próbował uciekać.

W piątek (24.03.17) po godz. 15 krośnieńscy policjanci zostali powiadomieni, iż mężczyzna kierujący samochodem Daewoo Lanos w Zręcinie może być nietrzeźwy. Przechodniów zaniepokoiło zachowanie mężczyzny, więc uniemożliwili mu jazdę i zaalarmowali policję. Przybyli na parking przy ul. Łukasiewicza w Zręcinie policjanci ustalili, że kierujący Lanosem oddalił się porzucając samochód. Policjanci zatrzymali 47-latka w rejonie ul. Łukasiewicza w Zręcinie. Badanie stanu trzeźwość wykazało, że mężczyzna miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie. 47-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego został przesłuchany i usłyszał zarzuty - informuje Klaudyna Konarzewska z KMP Krosno. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Dukli.

Nieco później tego samego dnia, po godz. 20 policjanci zostali wezwani do szkody parkingowej przy ul. Czajkowskiego w Krośnie. Jak wstępnie ustalono kierujący Oplem podczas wykonywania manewru cofania doprowadził do zderzenia z zaparkowanym Audi. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący oplem 57-letni mieszkaniec Krosna miał około 2,7 promila alkoholu w organizmie - informuje Klaudyna Konarzewska. Postępowanie w tej sprawie prowadzi krośnieńska Policja

Kolejnego dnia, w sobotę (25.03.17), po północy w Krośnie przy ul. Bieszczadzkiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki Ferro. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 25 letni mieszkaniec Krosna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Również w tej sprawie Policja prowadzi postępowanie.

Niestety jest to mało optymistyczny bilans weekendu. Brawo dla osób, które nie pozwoliły nietrzeźwemu w Zręcinie kontynuować jazdę, jej skutki mogłyby być tragiczne.

red., KMP | fot. Krosno112.pl