Strażacki tort na pierwsze urodziny Oliwki

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Oliwka ma już roczek! W piątek, 14 lipca wspólnie z rodzicami dziewczynki, druhami z OSP Męcinka i OSP Dobieszyn oraz osobami zaangażowanymi w akcję charytatywną „Nocna Jazda Ratowników dla Oliwki” świętowaliśmy jej pierwsze urodziny.

Z okazji pierwszych urodzin Oliwkę odwiedziło wielu gości. Obecni byli też strażacy z OSP Męcinka, OSP Dobieszyn oraz prezes Stowarzyszenia Troska o Twoją Przyszłość Lidia Lipka.

Świetną inicjatywą wykazali się strażacy z OSP Męcinka, którzy zorganizowali strażackie urodziny Oliwce. W prezencie od nich dostała tort w kształcie samochodu strażackiego oraz strój Młodzieżowej Druzyny Pożarniczej szyty specjalnie dla Oliwki.

W maju odbyła się akcja pomocy dla dziewczynki która choruje na mukowiscydozę. Podczas akcji oraz z wpłat na konto z licytacji zebrano ponad 45 000 zł. Dysponentem środków jest Stowarzyszenie Troska o Twoją Przyszłość z Potoka.

- Jesteśmy na etapie doboru rozmiaru kamizelki oscylacyjnej, do której Oliwka musi jeszcze odrobinę urosnąć. Poza tym staramy się o dofinansowanie zakupu z PCPR w Krośnie, aby z zebranej w maju kwoty zostało jak najwięcej. Dzięki temu Oliwka będzie mogła częściej brać udział w turnusach rehabilitacyjnych w Rabce – mówi Lidia Lipka, prezes Stowarzyszenia.

Mała mieszkanka Męcinki usłyszała tradycyjne „Sto lat” a jej rodzice nie kryli wzruszenia. Wszystkiego najlepszego Oliwko!

Strażacy z OSP Męcinka dziękują Pracowni Artystycznej Form-Art z Jedlicza za nadruk na stroju MDP oraz pani Annie Krawczyk za pyszny tort.

red. | fot. Krosno112.pl

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.