.

Strażacki tort na pierwsze urodziny Oliwki

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Oliwka ma już roczek! W piątek, 14 lipca wspólnie z rodzicami dziewczynki, druhami z OSP Męcinka i OSP Dobieszyn oraz osobami zaangażowanymi w akcję charytatywną „Nocna Jazda Ratowników dla Oliwki” świętowaliśmy jej pierwsze urodziny.

Z okazji pierwszych urodzin Oliwkę odwiedziło wielu gości. Obecni byli też strażacy z OSP Męcinka, OSP Dobieszyn oraz prezes Stowarzyszenia Troska o Twoją Przyszłość Lidia Lipka.

Świetną inicjatywą wykazali się strażacy z OSP Męcinka, którzy zorganizowali strażackie urodziny Oliwce. W prezencie od nich dostała tort w kształcie samochodu strażackiego oraz strój Młodzieżowej Druzyny Pożarniczej szyty specjalnie dla Oliwki.

W maju odbyła się akcja pomocy dla dziewczynki która choruje na mukowiscydozę. Podczas akcji oraz z wpłat na konto z licytacji zebrano ponad 45 000 zł. Dysponentem środków jest Stowarzyszenie Troska o Twoją Przyszłość z Potoka.

- Jesteśmy na etapie doboru rozmiaru kamizelki oscylacyjnej, do której Oliwka musi jeszcze odrobinę urosnąć. Poza tym staramy się o dofinansowanie zakupu z PCPR w Krośnie, aby z zebranej w maju kwoty zostało jak najwięcej. Dzięki temu Oliwka będzie mogła częściej brać udział w turnusach rehabilitacyjnych w Rabce – mówi Lidia Lipka, prezes Stowarzyszenia.

Mała mieszkanka Męcinki usłyszała tradycyjne „Sto lat” a jej rodzice nie kryli wzruszenia. Wszystkiego najlepszego Oliwko!

Strażacy z OSP Męcinka dziękują Pracowni Artystycznej Form-Art z Jedlicza za nadruk na stroju MDP oraz pani Annie Krawczyk za pyszny tort.

red. | fot. Krosno112.pl

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

 

BRUNCH 25 03

mechanik 2018

LAKAR right

BANER

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

fotoduda

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

Plakat Targi pracy 2018 PWSZ OHP

wiktoria 1

Wasze komentarze