WOLA KOMBORSKA: Wilki zagryzły psa [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

fot. pixabay.com fot. pixabay.com

Do niecodziennego zdarzenia doszło niedawno w Woli Komborskiej w gminie Korczyna. Wilki zagryzły psa jednego z gospodarzy. Jak informuje portal KrosnoCity.pl ze zwierzęcia pozostał praktycznie szkielet z łbem i tylnymi łapami. Uwaga, drastyczne zdjęcia!

To pierwszy taki przypadek w Woli Komborskiej, jednak wilki są obecne też w innych częściach powiatu krośnieńskiego. Wilki zaatakowały psa przy domu. Nie jest to odosobniony przypadek.

- Zwierzęta na wypasie są atakowane przez watahy mocne liczebnie, natomiast psy podwórzowe zabijają zazwyczaj osobniki stare, odrzucone przez watahę, a więc niezdolne do samodzielnego polowania na grubszą zwierzynę - wyjaśnia Edward Marszałek, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

- Naturalne jest, że wilk boi się człowieka i unika go. Jeśli jest inaczej, trzeba mieć się na baczności, bo być może mamy do czynienia z chorym osobnikiem - dodaje Marszałek.

Szczęśliwie już od dziesięcioleci nie dochodziło do skutecznych ataków wilków na ludzi. Nie zmienia to faktu, że przypadek zagryzienia psa w Woli Komborskiej napawa mieszkańców obawami. Część z nich boi się wychodzić do lasu na grzyby, spacery czy zbierać leśne owoce.

- Nie ma udokumentowanych przypadków zagryzienia ludzi, natomiast coraz częściej obserwuje się wilki z bliższej odległości. To niepokojące zjawisko, które jest sygnałem, że drapieżniki oswajają się z naszym widokiem, nie czując zagrożenia ze strony człowieka, mogą sprawić sytuacje niebezpieczne - mówi rzecznik RDLP.

Ludzie zajmują coraz większe tereny, często specjalnie wybieramy pod zabudowę działki w pobliżu lasu. Chcemy być bliżej przyrody, obcować z nią, ale to oznacza także bliskość tej bardziej niebezpiecznej części natury.

Więcej informacji znajdziecie na portalu KrosnoCity.pl

red., KrosnoCity.pl

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

6 komentarzy

 • qvl

  napisane przez qvl

  środa, 20 wrzesień 2017 22:44

  Mnie kilka już któryś raz z rzędu odprowadza do domu w nocy. Martwi mnie tylko to że one mnie raczej nie próbują obejść i iść dalej. One raczej mnie podchodzą.

 • Obserwator

  napisane przez Obserwator

  sobota, 22 lipiec 2017 01:08

  Identyczny przypadek miał miejsce 3 tygodnie temu w Lutczy Podlas od strony Krasnej. Tam tez wilki zagryzły psa. Wątpię jednak by był to pojedynczy osobnik bo w tamtych lasach znajdowano już od paru miesięcy rozszarpane zwierzęta, np sarny, słyszałem o dwóch takich przypadkach. Poza tym dwoje osób twierdzi, ze widziało ok 4 - 5 wilków w lesie.

 • Łukasz

  napisane przez Łukasz

  piątek, 21 lipiec 2017 11:45

  Coraz mniej boją się ludzi, bo nie czują zagrożenia z ich strony. Gdybyśmy na nie polowali to by czuły zagrożenie. Na razie jednak ludzi nie atakują.

 • BaNaN

  napisane przez BaNaN

  czwartek, 20 lipiec 2017 19:55

  MAriusz, nie pier**l bo kazde stworzenie ma prawo życ. To ze zeżarło Ci psa to nie znaczy ze masz zastrzelić wszystkie wilki w okolicy. Ty też zabiłes kure żeby zjesc rosół. Maja zastrzelić wszyskich maruszów we wsi ?
  Proszę Cie bądź mężczyżną

 • wilk

  napisane przez wilk

  niedziela, 16 lipiec 2017 17:49

  To był pies myśliwego!

 • Mariusz

  napisane przez Mariusz

  sobota, 15 lipiec 2017 22:28

  A jak były prośby i petycje o odstrzał nadmiaru wilków to odezwały się głosy ekologów.teraz powinno się ich pociągnąć do odpowiedzialności jak i tych co mówili że niema problemu z większą ilością wilków