Auto Detailing, czyli druga młodość naszego samochodu

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Jeśli śledzicie nasz fanpage na FB, wiecie że nasz operacyjny Matiz został poddany próbie. Wyzwanie doprowadzenia go do lepszego stanu podjął Łukasz - profesjonalny autodetalier. Co z tego wyszło i czy dał radę? Czytajcie!

Warto wiedzieć czym jest autodetailing i czym różni się od zwykłego posprzątania i umycia samochodu. To kompleksowa pielęgnacja samochodów - takie SPA dla Twojego pojazdu.

Dla nas największym szokiem była precyzja z jaką Łukasz przeprowadza detailing, pamiętając o najdrobniejszych szczegółach np. wlew paliwa czy ościeża. Detailing Matiza dotyczył elementów zewnętrznych ale również wnętrza naszego czerwonego operacyjnego autka.

Kiedy przyjechaliśmy odebrać auto byliśmy w szoku. Pierwsze wrażenie niesamowite. Wiadomo, że nie spodziewaliśmy się wiele. Samochód nie jest już młody i ma za sobą różne trasy. Nie poświęcamy mu wiele czasu, jest mocno eksploatowany a mycie zwykle polega na "opłukaniu" go na myjni bezdotykowej.

Łukasz przekonał nas, że detailing można przeprowadzić na dosłownie każdym samochodzie, niezależnie od jego marki czy wieku.

Komfort jazdy jest teraz o wiele wyższy. Walory estetyczne i użytkowe poszły mocno do góry. Zauważyliśmy, że po deszczu samochód jest od razu suchy. Nie zbiera się woda, która zostawia później brzydki osad. Szyby są bardzo czyste (chyba nigdy takie nie były) co wpłynęło na o wiele lepszą widoczność. Elementy plastikowe są czyste ale nie są tłuste jak po popularnych preparatach i mamy wrażenie, że mają właściwości antystatyczne - nie osiada na nich kurz.

Co konkretnie zostało zrobione wyjaśnia Łukasz - Pracę nad Matizem obejmowały: mycie aktywną pianą, dekontaminacja lakieru z substancji smolistych, glinkowanie lakieru, oczyszczanie lakieru z osadów, mycie detali (ościeża, zderzaki, uszczelki, wlew paliwa), mycie na 2 wiadra (jednego z wiader używa się wyłącznie do płukania gąbki i rękawicy z brudu i piachu, a drugiego do nabierania szamponu). Poza tym wykonałem korektę lakieru (polerowanie) 2 stopniowe na 80%, położony został wosk klasy premium artdeshine. Do tego mycie szyb, dressing na element plastikowe, sprzątanie wnętrza, odkurzanie, mycie elementów plastikowych.

- Czy warto? Przecież to stare auto!  - to była główna wątpliwość. Zdecydowanie warto. Komfort i przyjemność z jazdy wzrasta na tyle, że zaczynasz bardziej lubić swój samochód. Użyte w detailingu kosmetyki zachowują swoje właściwości na długo, więc teraz na prawdę wystarczy przepłukać samochód na myjni bezdotykowej by dalej błyszczał.

 

Dziękujemy i polecamy na 100%

Auto Detailing Lukas (KLIKNIJ), Kombornia 190

Telefon: 508 600 671

Podczas naszej wizyty w Auto Detailing, Łukasz ze swoją ekipą odświeżał też pięknego Forda Focusa. Samochód przeszedł 3 etapową korektę (polerkę) lakieru z całym detailingiem zewnętrznym i nałożeniem powłoki ceramicznej (firmy ArtDeShine virtuous ceramic pro dostępna tylko dla studia detailingu) na lakier. Na felgi został nałożona powłoka ArtDeShine Aycon, a na szyby niewidzialna wycieraczka nanolex. Na powłoki artdeshine Łukasz daje gwarancje przy konserwacji raz na pól roku. To dopiero powalający efekt. Zobaczcie sami!

red., | fot. Krosno112.pl