.

KROSNO: Uroczystość z okazji Święta Wojska Polskiego

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

15 sierpnia to dzień szczególny - poświęcony pamięci poległych w walkach o niepodległość Polski. Krośnianie podtrzymują tradycję uroczystego obchodzenia tego patriotycznego święta.

Uroczystości z okazji Dnia Wojska Polskiego oraz 97. rocznicy zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej zainaugurowała o godz. 9.00 Polowa Uroczysta Msza Święta odprawiona na krośnieńskim Rynku w intencji żołnierzy poległych w wojnie polsko-bolszewickiej i innych walkach o Niepodległość Ojczyzny.

Po mszy, o godz. 10.00 odbył się uroczysty apel pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. W uroczystościach wzięła udział kompania honorowa żołnierzy 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich, poczty sztandarowe m.in. Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. 

Odczytano apel poległych i oddano salwę honorową, po czym nastąpiło złożenie wiązanek i kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Pełna fotorelacja w galerii poniżej

red.

fot. Sławomir Farbaniec - Krosno112.pl

Galeria

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

LAKAR right

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

fotoduda

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

alarmowanie

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

OSP NA ALARM