KROSNO: Dwóch 17-latków zakłóciło spektakl Nocnych Teatraliów

fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl

W sobotę (9.09) policjanci zostali powiadomieni o grupie osób, które miały się awanturować na krośnieńskim rynku podczas Nocnych Teatraliów. Policjanci zatrzymali dwóch 17-latków.

- Około godziny 21:20 policjanci zostali powiadomieni o grupie osób awanturujących się na płycie rynku w Krośnie - informuje asp. Paweł Buczyński z KMP Krosno - Awantura wybuchła podczas gdy młodzi ludzie próbowali zagasić piwem palące się pochodnie, które miały zostać użyte podczas spektaklu. Organizatorzy próbowali zatrzymać agresywną grupę, wtedy doszło do rękoczynów. 

Gdy napastnicy zorientowali się, że na miejsce wezwano policję, rozbiegli się. Jednak świadkowie zdarzenia zatrzymali dwóch 17-latków, którzy zostali przekazani policjantom.

- Dwóch agresywnie zachowujących się 17-latków, również wobec policjantów, zostało zatrzymanych i przewiezionych do Komendy Miejskiej Policji w Krośnie - dodaje asp. Buczyński - Ostatecznie jeden z napastników dostał mandat karny, natomiast wobec drugiego 17-latka skierowano sprawę do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Jeszcze tego samego dnia dwóch nieletnich oddano pod opiekę rodziców. 

Sprawa może być kontynuowana w sądzie o zadośćuczynienie od sprawcy pobicia.

red.