Policjanci zatrzymali kierowcę z 4 promilami. Przewoził 2-letnie dziecko

Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy opla. Mężczyzna miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. 38-latek od kilku lat ma cofnięte uprawnienia, a w samochodzie przewoził 2-letnie dziecko.

Wczoraj (wtorek, 12.09) około godz. 20.30, na ulicy Słowackiego w Dukli, policjanci zatrzymali do kontroli osobowego opla. Sposób jazdy wskazywał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Przypuszczenia policjantów były słuszne. Badanie alkomatem wykazało blisko 4 promile alkoholu w organizmie 38-letniego mieszkańca Dukli.

Okazało się również, że od 6 lat mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Z kompletnie pijanym kierowcą podróżowała 25-letnia kobieta oraz 2-letnie dziecko.

38-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Pamiętajmy, by reagować widząc nietrzeźwego, który zamierza wsiąść za kierownice pojazdu. Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, wykazujemy troskę o siebie, swoich najbliższych oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Natomiast podczas poniedziałkowej akcji „Trzeźwy poranek” , policjanci skontrolowali ponad 1000 kierujących. Pięciu z nich zdecydowało się usiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 32-letni motorowerzysta, który miał ponad 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

„Trzeźwy poranek” to działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących i poprawę bezpieczeństwa na drogach. W poniedziałek od godziny 5 do 13, na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego policjanci prowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców. W działania zaangażowano 14 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie oraz 8 policjantów z komisariatów. Mundurowi sprawdzili trzeźwość ponad 1000 kierujących.

Podczas prowadzonych działań ujawniono 5 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę na „podwójnym gazie”. Już o godz. 7, na ulicy Krośnieńskiej w Odrzykoniu, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę daewoo. Badanie stanu trzeźwości 42-letniego mężczyzny wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 32-letni motorowerzysta, mieszkaniec gminy Dukla, który tuż po godz. 9, został poddany kontroli w miejscowości Równe. Policyjny alkomat wskazał u niego 4,2 promila alkoholu. Ponadto ustalono, że 32-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów.

Wszyscy kierujący na „podwójnym gazie” za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

red.