Już niebawem otwarcie kina Helios w Krośnie!

fot. Sławomir Farbaniec - Krosno112.pl fot. Sławomir Farbaniec - Krosno112.pl

Dobre wiadomości dla krośnieńskich miłośników kinematografii – 29 września (piątek) ogólnopolska sieć kin Helios otworzy swój najnowszy multipleks w Krośnie, w centrum handlowym VIVO!.

Dzisiaj (13.09) odbyło się specjalne Śniadanie Prasowe, na którym zespół pracowników sieci Helios przekazał więcej szczegółów na temat nowego krośnieńskiego kina. Nowy obiekt będzie składał się z 4 sal kinowych, w których łącznie znajdzie się ponad 800 miejsc dla widzów. Największa sala będzie miała 274 miejsca, a pośród nich specjalne 22 wygodne dwuosobowe kanapy. W każdej sali znajdą się po dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych na wózkach.


- Szczegółowy repertuar na weekend otwarcia nie jest jeszcze ustalony, jednak podczas pierwszych seansów prawdopodobnie zaprezentowane zostaną takie filmy, jak „Botoks” Patryka Vegi, ukazujący kulisy polskich szpitali, a także „Twój Vincent” nawiązujący do historii Vincenta van Gogha - informuje Anna Koczarska z kina Helios.


Sieć Helios zapowiada, iż krośnieńskie kino będzie wyposażone w najnowocześniejsze technologie z zakresu kinematografii – dźwięk cyfrowy Dolby Digital 5.1, a także filmy wyświetlane w bardzo wysokiej rozdzielczości. Widzowie będą mogli skorzystać z seansów w wersji 2D, jak i 3D. Okulary 3D będzie można zakupić w kinie, a później zabrać do domu i użyć podczas kolejnych seansów.


Poza regularnym repertuarem organizowane będą wyjątkowe seanse w ramach Projektów Specjalnych: Kino Kobiet, Nocne Maratony Filmowe, Filmowe Poranki oraz Kultura Dostępna. W ofercie mają znaleźć się także różnego rodzaju rabatu, np. Tanie Wtorki, podczas których bilety na wszystkie wtorkowe seanse będą dostępne w korzystnych cenach. Kino będzie respektować zniżki w ramach Programu Karta Dużej Rodziny.
Dyrektor krośnieńskiego kina Helios zapewnia, iż wszystkie zaplanowane seanse odbędą się nawet, gdy na sali kinowej będzie jeden widz.

W hallu kina i salach trwają jeszcze ostatnie prace, ale już teraz widać, że wnętrza będą przestronne i gustownie wykończone. Przed wejściem do sal kinowych widzowie będą mogli skorzystać z kawiarni.

red., Sławomir Farbaniec