Śmieci na Przymiarkach, przy Wisłoku - dlaczego ciągle ktoś je tam wyrzuca?

fot. czytelnik fot. czytelnik

Każde gospodarstwo domowe płaci obowiązkową opłatę za wywóz śmieci. Każda gmina i miasto regularnie organizuje wywóz odpadów wielkogabarytowych i elektrośmieci. Od niedawna w Krośnie jest stały kontener na małe elektrośmieci, dlatego smucą nas kolejne zdjęcia "znalezisk", które podsyłają nam nasi czytelnicy.

- Wybraliśmy się ze znajomym na Przymarki - pisze nasz czytelnik. - Byliśmy w szoku widząc stertę śmieci w takim miejscu. Brak słów - dodaje.


Góry śmieci można również spotkać nad Wisłokiem. Tu kolejny przykład nadesłany przez czytelnika. Jest to częste miejsce spacerów Krośnian z psami lub wypraw rowerowych.

Problem ze śmieciami nad Wisłokiem jest tak duży, że jakiś czas temu z inicjatywy Tomasza Tatrzańskiego odbyła się akcja “Czysty Wisłok”, która powtarzana jest cyklicznie. Za każdym razem ilość zebranych śmieci powala.

Pytanie dlaczego ciągle ktoś to robi w erze, gdy jest tyle możliwości pozbycia się uciążliwych odpadów za darmo, pozostanie raczej bez odpowiedzi. Edukacja ekologiczna najwyraźniej jest niewystarczająca a świadomość dlaczego warto i należy żyć proekologicznie zbyt mała. Pozostaje mieć nadzieję, że moda na bycie eko będzie coraz bardziej powszechna.

Przy okazji przypominamy, że Urząd Miasta Krosna niebawem organizuje akcję stwarzającą możliwość skutecznego, legalnego i bezpłatnego pozbycia się odpadów wielkogabarytowych i opon. Każdy mieszkaniec, w którego domu zalegają takie niepotrzebne sprzęty może się ich bezpłatnie pozbyć. Od 2 do 6 października przyjmowane będą  zgłoszenia telefoniczne, a sama zbiórka z umówionych miejsc rozpocznie się około 10 października 2017r.
Zgłoszenia będą przyjmowane pod numerami telefonów: 13 47 48 488 lub 13 47 48 490 w godzinach od 8.00 do 14.00.

Przypominamy również, że dla mieszkańców miasta Krosna dostępna jest usługa bezpłatnego odbioru dużych elektrośmieci bezpośrednio z domu. Wystarczy zadzwonić pod numer infolinii 2222 333 00 lub wypełnić formularz na stronie www.elektrosmieci.pl (KLIKNIJ).
Od 1 sierpnia na parkingu przy Kauflandzie ustawiony jest stacjonarny pojemnik na małe elektrośmieci. Można do niego wrzucać wszelkie zużyte urządzenia za wyjątkiem świetlówek.

Przypominamy również nasz artykuł z zeszłego roku: PRZYMIARKI: Zostaw wpis - śmieci zabierz ze sobą (KLIKNIJ).

red., UM Krosna | fot. czytelnicy

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

6 komentarzy

 • Look7

  napisane przez Look7

  piątek, 29 wrzesień 2017 20:02

  Romek może jesteś bardziej w temacie, ale identyfikacja po numerach szyb samochodowych, czy wyrzuconego komputera nie byłaby chyba taka prosta. Do olek okamerowanie też nie rozwiąże problemu. Po prostu patrole, czasem po cywilnemu lub życzliwi ludzie. W tym przypadku akurat to jest dopuszczalne, bo jak ktoś śmieci to mnie kur.. bierze. Sam nie mówię, ze jestem bez grzechu, bo jak byłem młodszy to kilka razy zdarzyło mi się cisnąć papierek pod wpływem rówieśników, ale teraz sam daje przykład i jak nie ma kosza to biorę odpady ze sobą i wyrzucam w domu lub do publicznego kosza.

 • Look7

  napisane przez Look7

  piątek, 29 wrzesień 2017 19:55

  Ja bym stosował karę śmierci lub co najmniej chłosty za śmiecenie w takich miejscach. Niech śmiecą na swoich działkach jak już mają gdzieś śmieci wyrzucać. Czasem chodzę do lasu na grzyby i tam też jest tragedia. Szczególnie tam gdzie chodzi dużo ludzi. Śmieci rozmaitego rodzaju. Tam gdzie chodzi dużo ludzi to czuję się jak na wysypisku. Ja bym takich delikwentów wyłapywał i musieliby uzbierać po lesie 10 razy więcej śmieci niż wyrzucili. Co najmniej 10 kg i co najmniej 1m^3. Zwłaszcza, że za śmieci się płaci i są odbierane.
  Chociaż z niektórymi nie wiadomo co zrobić i trzeba się fatygować na wysypisko lub szukać jakiegoś punktu gdzie to można zdać. Na przykład butelki z kaucją. Sklepy nie zawsze chcą przyjmować, choć niby mają obowiązek. Elektrośmieci, żarówki, świetlówki zawierające rtęć. Szkło na przykład z szyb, podobno nie wolno wyrzucać do szkła. Także z tymi śmieciami to rożnie bywa. W lesie spotkałem pojemniki z farbami takie 10l. Jest to odbierane w ramach gabarytów ?

 • Srt

  napisane przez Srt

  środa, 27 wrzesień 2017 12:55

  A może jednym z normalniejszych wyjść byłoby zamontowanie na przymiarkach jakiegoś kosza na śmieci jak w 90%miejsc tego typu ?

 • Olek

  napisane przez Olek

  środa, 27 wrzesień 2017 10:33

  Do Romek. Widze ze nie masz pojecia o czym piszesz. Nikt nie bedzie prowadzil identyfikacji smieci i wydawał ogromne pieniądze po to aby tylko ukarac kogos mandatem. Mysle ze gmina powinna zamontowac kamery w tych miejscach i po problemie.

 • Romek

  napisane przez Romek

  środa, 27 wrzesień 2017 08:27

  Każda gmina ma punkt gdzie mozna za darmo zostawić tego typu rzeczy.Szyby samochodowe z numerem seryjnym oraz komputer sa stosunkowo łatwe do identyfikacji,pytanie do Policji dlaczego sie tym nie zajmuje,i jaki jest cel utrzymywania posterunków dzielnicowych??To,ze wykrywalność jest zerowa to wiemy,pytanie czy nie należy zatrudnić do policji szczególnie w grupie dzielnicowych osób z wyższym ilorazem inteligencji?A moze to celowe działanie panie komendancie?

 • Bieszczadnik

  napisane przez Bieszczadnik

  wtorek, 26 wrzesień 2017 22:50

  Wieśniaki i tyle w temacie

 

Polecamy

uroczysko

SZUKASZ PRACY

ratujemy dajemy 2018

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze