ODRZYKOŃ: Kilkoro dzieci poczuło się źle podczas apelu

fot. Maciej Drzyzga - Krosno112.pl fot. Maciej Drzyzga - Krosno112.pl

W piątek, 13 października w Zespole Szkół im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu doszło do ewakuacji szkoły w związku ze złym samopoczuciem kilkunastu uczniów, którzy zgłaszali różne dolegliwości podczas akademii z okazji Dnia Nauczyciela.

Na początku wydawało się, że sytuacja jest opanowana, jednak podczas udzielania pomocy medycznej pierwszej czwórce uczniów, do medyków zaczęły zgłaszać się kolejne dzieci z problemami zdrowotnymi. Wtedy podjęto decyzję o ewakuacji 245 dzieci i 30 dorosłych.

Przez lekarza zostało zbadane około 30 dzieci z 245, które przebywały w tym czasie w szkole. 16 z nich udzielono doraźnej pomocy w szkole, natomiast dwie nastolatki trafiły do szpitala, z czego tylko jedna została na obserwacji na oddziale dziecięcym.

Obecni na miejscu strażacy z JRG Krosno oraz JRG Leżajsk (Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego) przy pomocy urządzeń pomiarowych nie wykryli w powietrzu żadnych szkodliwych substancji, zagrażających zdrowiu dzieci.

Hala sportowa, gdzie doszło do zdarzenia w sierpniu była malowana. Jak zapewnia wójt gminy Wojaszówka - Sławomir Stefański, wszystkie farby miały atesty i mogły być używane w pomieszczeniach szkolnych.

Sala gimnastyczna została jednak wyłączona z funkcjonowania do czasu przyjazdu specjalnej grupy fachowców z tarnobrzeskiego Sanepidu w najbliższy poniedziałek, którzy mają przeprowadzić szczegółowe analizy i badania wewnątrz szkoły.

W działaniach uczestniczyły:
- dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego SPPR Krosno (S01, P01)
- zastęp JRG Krosno
- Komendant Miejski PSP w Krośnie
- dowódca JRG Krosno
- zastęp JRG Leżajsk (SGRchem-eko)
- patrole policji KMP Krosno
- patrole policji KP Jedlicze
- technicy kryminalistyki
- grupa dochodzeniowo-śledcza KMP Krosno

red. fot. Radosław Sowiński, Maciej Drzyzga

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

11 komentarzy

 • betti

  napisane przez betti

  wtorek, 17 październik 2017 13:21

  Niech Odrzykoniacy dalej kopca w piecach byle czym a władza niech dalej ma to daleko....
  Spacer po wsi wieczorową porą to wdychanie całej tablicy Mendelejewa. Czy na samopoczucie dzieci to nie działa?

 • zbyszek

  napisane przez zbyszek

  sobota, 14 październik 2017 09:12

  Brak wentylacji i duże skupisko ludzi. Zatrucie wydychanym dwutlenkiem węgla! Często szczelność pomieszczenia i oszczędność na ogrzewaniu przeważa-nad zdrowym rozsądkiem. Kiedys remontowałem sale w szkole-to pani dyrektor zwróciła uwagę ze drzwi nie szczelne i będzie ciepło uciekało!!

 • Kitty

  napisane przez Kitty

  sobota, 14 październik 2017 08:03

  Też uważam że to była wyłącznie histeria. Tym pierwszym osobom moze i bylo niedobrze ale to przeciez sie zdarza zwlaszcza w wieku dojrzewania, stojac sluzszy czas na akademii w obecnosci 300 osob. Do tego w ten dzień było niesprzyjające meteo i sama mnie głowa bolała od rana Mój syn (11 lat) wrócił do domu (a chodzi do tej szkoły ) i mówił że ze starszych klas straszyli ze bomba lub ze zamach albo gaz toksyczny w szatni bo rury pekly. Nauczyciele się nie sprawdzili bo stała całą szkoła przed budynkiem i co chwilę ktoś nowy źle sie czuł. Sądzę że z nerwów. Nikt nie powiadomił rodziców tych dzieci co się dobrze czuły i stały tak przed tym budynkiem i ulegały niepotrzebnej panice. Jeden jest twardszy a drugi wrazliwszy i tak slabli po kolei. Wiem ze procedury ale w dzisiejszych czasach wykonać przez wychowawcę kilkanaście telefonów to nie problem ....Pewnie byłoby mniej interwencji .Pewnie wiekszosc rodzicow by kogos zorganizowala do odbioru. A nie dowiadywala sie o sytuacji z facebooka Syn miał 5 lekcji więc mógł sam po informacji od dyrektora opuścić placówkę. Telefonu nie nosi bo za używanie w szkole są obniżanie zachowanie to żeby go nie korciło zostawia w domu. Wrócił blady jak ściana Czy ktoś pomyślał co by bylo gdyby zemdlał po drodze? Gdy go moja mama uspokoiła to dopiero się lepiej poczuł .... A gdy dowiedział że z innymi nie jest tak źle to nagle było mu lepiej i poleciał na mecz. Czyli nie od psychiki to było?

 • cynik

  napisane przez cynik

  piątek, 13 październik 2017 22:26

  To jest zbiorowa histeria, podobna miała miejsce niedawno również na Podkarpaciu. Gówniarzeria ślepka w internet - czyta o podobnych incydentach w innych szkołach i nagle wszyscy źle się czują.
  Trzeba wziąć porządnego pasa i przegonić tę głupawkę z obiektów szkolnych. Nie chce się draniom uczyć to wymyślają bzdury. Oczywiście zjadą się różne służby i nic nie wykryją. Potem okaże się, że oszczypępki zrobiły sobie jaja z dorosłych.

 • wsgh

  napisane przez wsgh

  piątek, 13 październik 2017 17:45

  dyrekcja do zwolnienia

 • Nyx

  napisane przez Nyx

  piątek, 13 październik 2017 15:50

  Pomiar jakosci powietrz robiony po fakcie nie ma sensu. Wyszatrczy ze otworzyli drzwi i juz poziom bylo ok.

 • Daniel Barański

  napisane przez Daniel Barański

  piątek, 13 październik 2017 15:45

  No nieźle

 • Dudus

  napisane przez Dudus

  piątek, 13 październik 2017 14:30

  Przeprowadzane przez nas badania przed ponad 5 laty udowodniły, że w szkołach, szczególne nowych z oknami plastikowymi, tworzy się komora gazowa i już po 30 minutach stężenie CO2 przekracza 5000 ppm i powoduje szkody w CUN.

 • Aaa

  napisane przez Aaa

  piątek, 13 październik 2017 14:10

  czerwonka.

 • Gosciuuu

  napisane przez Gosciuuu

  piątek, 13 październik 2017 13:28

  O 11 apel a o 13 dopiero dzieci wypuscili mogli dluzej ich trzymac

 

Polecamy

uroczysko

SZUKASZ PRACY

ratujemy dajemy 2018

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze