.

Wzmożone patrole na drogach. Rozpoczęła się "Akcja Znicz"

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Od piątku (27.10.2017r.) krośnieńscy policjanci rozpoczynają wzmożone działania na drogach. Tak zwana "Akcja Znicz" w tym roku akcja będzie trwała 7 dni. Sprawdź gdzie wyznaczono prarkingi a gdzie można spodziewać się zmian w organizacji ruchu.

Wzmożone działania funkcjonariuszy rozpoczeły się o godz. 6 rano w piątek 27 października. Potrwają do godz. 22, 2 listopada. Krośnieńscy funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem na drogach Krosna i powiatu, a w sposób szczególny w rejonie cmentarzy i na głównych ciągach komunikacyjnych.

Policjanci Ruchu Drogowego będą dbać o bezpieczeństwo zmotoryzowanych i niechronionych uczestników ruchu drogowego, zapewniać płynność ruchu, udzielać pomocy osobom niepełnosprawnym, umożliwiając im podjazd i zaparkowanie pojazdu jak najbliżej bram cmentarnych. Policja zapowiada, że szczególną uwagę zwracać będzie na miejsce parkowania pojazdów, sposób przewożenia dzieci, oraz kontrolować stan trzeźwości kierujących.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego w Krośnie:

- Zakaz zatrzymywania się, oznaczony znakiem pionowym B-36, obowiązywać będzie na ul. kard. Wyszyńskiego (w kierunku dzielnicy Suchodół) po obydwu stronach od ul. Podkarpackiej, do zatok autobusowych poniżej cmentarza.
- Na odcinku ul. Podkarpackiej od ul.Lwowskiej do skrzyżowania z ul.kard.Wyszyńskiego i ul.Grodzką obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 50 km/godz. Odcinki te oznakowane będą znakami pionowymi B-33. Na wskazanym odcinku po obydwu stronach drogi obowiązywał będzie również zakaz zatrzymywania oznaczony znakiem pionowym B-36.

W rejonie cmentarza komunalnego przy ul. Wyszyńskiego do 6 listopada wyznaczone zostały parkingi:
- na wysokości cmentarza przy ul. kard.Wyszyńskiego i przy ul. Podkarpackiej,
- przy kościele św. Piotra i św. Jana  z Dukli,
- wszystkie parkingi w rejonie Starostwa Powiatowego przy ul. Bieszczadzkiej,
- parking na osiedlu mieszkaniowym im. Grota Roweckiego od strony ul. Podkarpackiej,
- parking przy pomniku pomniku św. Jana Pawła II.

 W rejonie cmentarza komunalnego w dzielnicy Polanka:
- na ul. Baczyńskiego obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy, wjazd możliwy będzie od ul. ks.Decowskiego,
- na ul. Baczyńskiego przy wjeździe od strony Dobieszyna obowiązywał będzie zakaz wjazdu, miejsce to oznakowane zostanie  znakiem pionowym B-2  oraz poprzedzone znakiem  „zmiana organizacji ruchu”,
- po lewej stronie ul. Baczyńskiego w kierunku Dobieszyna, obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się oznakowany znakami pionowymi  B-36,
- parkowanie na ul. Baczyńskiego możliwe będzie po prawej stronie ulicy w kierunku Dobieszyna od strony cmentarza, miejsce parkowania oznaczone będzie  znakami pionowymi D-18,
- parkowanie przy ul. ks. Popiełuszki, po lewej stronie drogi możliwe będzie w miejscach oznakowanych  znakami pionowymi D-18,
- prędkość na ul. ks. Popiełuszki w rejonie cmentarza ograniczona zostanie do 40 km/h znakiem B-33.

Parkingi posiadać będą wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Ruchem drogowym na ulicach i parkingach w razie konieczności kierować będą funkcjonariusze Policji i krośnieńskiej Straży Miejskiej. W dniu 1 listopada, w razie potrzeby, na skrzyżowaniu ul.Podkarpackiej - Grodzkiej - Wyszyńskiego, ruchem kierować będą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej Policji.

Jedlicze:
- ulica Stawiarskich (od parkingu przy gimnazjum) będzie jednokierunkowa.
- ulica Cicha do skrzyżowania z ul.Polną będzie jednokierunkowa.

Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone będą od 1 listopada.

Korczyna:
- Obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania na ul. Ogrodowej oraz ul. Pigonia.

Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone będą od 31 października do 1 listopada.

Kombornia:
- Zakaz zatrzymywania obowiązywał będzie od szkoły w kierunku cmentarza.

Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone będą od 31 października do 1 listopada.

Rymanów:
- ul. Mistygacza, ul. Kalwaria, ul. Wola – ruch jednokierunkowy.  Wyjazd ul.Mistygacza oraz ul.3 Maja w Posadzie Górnej.

Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą od 27 października do 2 listopada.

Informacja dla pasażerów MKS
Miejska Komunikacja Samochodowa Sp. z o.o. w Krośnie informuje, że 1 listopada 2017 r. (środa) autobusy będą kursować jak w dni świąteczne.

Zmiany w rozkładzie jazdy:
- linia A będzie kursowała zgodnie z  sobotnim rozkładem jazdy
- linia E będzie kursowała zgodnie z  sobotnim rozkładem jazdy
(nie będą jedynie wykonane kursy z Os. Traugutta z godz. 07:47 i z Polanki D.L. z godz. 08:36).

Szczegółowe informacje dotyczące rozkładu jazdy do uzyskania pod numerem telefonu: (13) 43-686-94 i na stronie internetowej: www.mks.ekrosno.pl.

Policjanci apleują, aby:

- Kierować pojazd zgonie z przepisami oraz z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Istotnie jest, by utrzymywać niezbędny odstęp między pojazdami i pamiętać o włączaniu świateł mijania. Kierujący powinien być wypoczęty i koniecznie trzeźwy. Dłuższa trasę należy pokonywać etapami, co pewien czas robiąc przerwę na odpoczynek.
- Przed podróżą sprawdzić stan techniczny pojazdu (sprawność układu hamulcowego, kierowniczego, oświetlenia i stan opon), stosować się do wprowadzanych zmian w ruchu drogowym. W rejonie wielu cmentarzy pojawią się nowe oznaczenia. W newralgicznych miejscach ruchem kierować będą policjanci, i to do ich poleceń należy stosować się  w pierwszej kolejności. Samochód należy parkować w miejscu do tego wyznaczonym.
- Piesi korzystali z chodników, w przypadku ich braku – z pobocza. Przed wejściem na jezdnię należy zachować szczególną ostrożność i przechodzić wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych. Przebieganie przez jezdnię lub wychodzenie zza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może skończyć się tragicznie. Apelują również o  korzystanie z elementów odblaskowych, które należy zakładać w widocznym miejscu.


31 października br. w godz. 18.00 – 22.00 oraz 1 listopada br. w godzinach 8.00- 22.00 obowiązuje zakaz ruchu pojazdów i zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 t.

red., KMP Krosno, UM Krosna

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

 

BRUNCH 25 03

mechanik 2018

LAKAR right

BANER

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

fotoduda

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

Plakat Targi pracy 2018 PWSZ OHP

wiktoria 1

Wasze komentarze