Bogumiła Romanowska 2018
.

Zapadł wyrok w sprawie znęcania się nad zwierzętami

fot. OTOZ Animals Krosno fot. OTOZ Animals Krosno

Przerażającego odkrycia początkiem roku dokonali inspektorzy OTOZ Animals. Wycieńczony pies z grubym łańcuchem na szyi, szczenie na kilkunastostopniowym mrozie, zabity kot i pięć martwych szczeniaków. 26 października zapadł wyrok w sprawie drastycznego znęcania się nad zwierzętami pod Krosnem. 

Gdy Inspektorzy OTOZ przyjechali na miejsce interwencji po raz pierwszy (29.01.17) zastali wychudzoną i wycieńczona suczkę Korę przy prowizorycznej budzie z grubym łańcuchem okręconym wokół szyi. Na brudnym materacu obok niej, na silnym mrozie leżało maleńkie szczenie. W domu gospodarzy był jeszcze wychudzony kot,który rzucił się na miskę z psią karmą przyniesioną przez "Animalsów". Inspektorzy podjęli pierwsze czynności, nakazali zdjęcie łańcucha, przeniesienie psów do pomieszczenia i karmienie przywiezioną przez nich karmą. Gdy tydzień później wrócili sporawdzić jak się mają zwierzęta dokonali makabrycznego odkrycia. Kora, doprowadziła ich do ciał pięciu szczeniaków z ranami kłutymi i zabitego kota. O całym zdarzeniu szczegółowo informowaliśmy a artykule: Zabite szczenięta, wygłodzony pies - interweniowali Animalsi (KLIKNIJ).

Sprawę zgłoszono Policji. Rozprawa sądowa odbyła się 26 października. Jak informuje portal KrosnoCity, właściciele zwierząt zostali skazani za znęcanie się. Sędzia Sylwia Ziuziańska stwierdziła, że doszło do okrutnego znęcania się nad zwierzętami. Skazani mają zapłacić po 200 zł na rzecz OTOZ "Animals". Kobieta została skazana na 4 miesiące więzienia (warunkowo zawieszono wykonanie kary) i ma dwuletni zakaz posiadania zwierząt. Mężczyźnie karę więzienia zamieniono na prace społeczne, on również ma dwuletni zakaz posiadania zwierząt.

znecanie nad zwierzetami krosno

Wyrok wymierzono za "znęcanie się", w tym za wystawienie zwierząt na mróz, trzymanie psa stale na łańcuchu, trzymanie zwierząt w fatalnych warunkach i ich niedożywienie. Materiał dowodowy potwierdza też, że pozostałe szczenięta zabito, jednak tego czynu nie udało się przypisać żadnej z osób. Czytaj więcej na KrosnoCity (KLIKNIJ).

Tradycyjnie przy tematach związanych ze zwierzętami przypominamy, że potrzeby OTOZ nimals są ogromne. Koszty karmy, utrzymania czystości, opieki weterynaryjnej są bardzo wysokie. Każdy kto chciałby pomóc bezdomnym zwierzakom może to zrobić.

 

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt “Animals” Inspektorat w Krośnie
Nr konta: 14 1240 2311 1111 0010 5559 4850

PayPal: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Do wpłat zagranicznych:
SWIFT: PKOP PL PW
IBAN: przed numerem konta należy dodać PL

red., KrosnoCity