Bogumiła Romanowska 2018
.

18-letni pirat drogowy stracił prawo jazdy. Pędził przez Krosno z prędkością 140km/h

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Policjanci zatrzymali 18-letniego pirata drogowego, który krośnieńską obwodnicą jechał z prędkością blisko 140 km/h. Młody kierowca stracił prawo jazdy. Okazało się, że uprawnienia do prowadzenia samochodu uzyskał zaledwie 5 miesięcy wcześniej.

Zmodernizowany odcinek ulicy Podkarpackiej w Krośnie, traktowany jest niejednokrotnie przez kierujących jako tor wyścigowy. W poniedziałek (7.11) przed godz. 22, policjanci drogówki przerwali brawurową jazdę kierowcy audi, który na miejskim odcinku drogi krajowej nr 28, jechał z prędkością 139 km/h.

Pirat drogowy został zatrzymany do kontroli. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec gminy Iwonicz, który uprawnienia do kierowania samochodem uzyskał zaledwie 5 miesięcy wcześniej. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Młody mężczyzna został ponadto ukarany wysokim mandatem oraz punktami karnymi.

Pamiętajmy, że jadąc z nadmierną prędkością powodujemy zagrożenie zarówno dla innych kierujących jak i pieszych, którzy w konfrontacji z rozpędzonym samochodem pozostają bez szans.

red. KMP Krosno