18-latek bez prawa jazdy uciekał BMW przed policjantami

fot. KMP Krosno fot. KMP Krosno

18-latek nie zatrzymał się do kontroli policyjnej. Teraz grozi mu kara 5 lat więzienia i zakaz kierowania pojazdami.

- W sobotę, przed godz. 1 w nocy, na ulicy Legionów w Krośnie policjanci wydziału ruchu drogowego podjęli próbę zatrzymania do kontroli osobowego bmw. Pomimo podawanych przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg - relacjonuje asp. Paweł Buczyński, rzecznik prasowy KMP Krosno.

Kierujący bmw pędził w kierunku Krościenka Wyżnego. Samochód, wpadając w poślizg, zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu i odbijał się od krawężników powodując zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. Podczas pokonywania progów zwalniających na ulicy Bursaki, od pojazdu oderwał się tłumik. Pomimo uszkodzeń, kierujący bmw kontynuował brawurową jazdę. Na ulicy Szopena mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, na skutek czego rozpędzony samochód wpadł w poślizg, uderzył w krawężnik i obrócił się o 180 stopni.

- Okazało się, że za kierownicą bmw siedział 18-letni krośnianin, który nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna był trzeźwy. Podróżował ze swoją rówieśniczką, 18-lenią mieszkanką gminy Rymanów. Na szczęście, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał - mówi asp. Buczyński.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat więzienia. Kierowca uciekający przed Policją musi liczyć się także z zakazem prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.

red. fot. KMP Krosno

 

Partnerzy portalu: