.

Dwie policyjne akcje. Kierowcy trzeźwi, 21 pieszych popełniło wykroczenia

fot. pixabay fot. pixabay

W poniedziałek, na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego odbyły się dwie policyjne akcje: „Pieszy” oraz „Trzeźwy Tir”. Obydwie akcje miały na celu podniesienie bezpieczeństwa na drogach powiatu.

- Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie, realizowali na drogach powiatu krośnieńskiego dwie akcje: pn.: „Trzeźwy Tir” i „Pieszy”. W działania akcji „Trzeźwy Tir” zaangażowanych zostało 14 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, którzy prowadzili kontrole trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów, w wyznaczonych 7 punktach. Kontroli stanu trzeźwości poddano 165 kierujących pojazdami ciężarowymi. Wszyscy przebadani kierujący byli trzeźwi, w pojazdach nie odnotowano większych nieprawidłowości - poinformował asp. Paweł Buczyński, rzecznik prasowy krośnieńskich policjantów.

Natomiast akcję „Pieszy” realizowali zarówno mundurowi z krośnieńskiej drogówki, jak i z komisariatów i posterunków podległych pod krośnieńska komendę.

- Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze ujawnili 21 pieszych, którzy popełnili wykroczenia w ruchu drogowym. W siedmiu przypadkach, piesi przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W pięciu przypadkach, przekraczali jezdnię w miejscach zabronionych. W dwóch, poruszali się niewłaściwą stroną jezdni, w jednym przypadku policjanci odnotowali niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Ponadto, mundurowi często spotykali się z wchodzeniem pieszych na jezdnię zza stojącego pojazdu lub przeszkody, co jest bardzo niebezpieczne - relacjonuje asp. Buczyński.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Zachęcają również pieszych do noszenia elementów odblaskowych, zwiększających widoczność na drodze.

red., KMP Krosno

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

4 komentarzy

 • Obywatel

  napisane przez Obywatel

  środa, 07 luty 2018 11:01

  I bardzo dobrze !
  Szanujmy krośnieńską policje !

  Nareszcie ktoś zajął się tymi kryminalistami !
  Jak można nie przechodzić po pasach ?! :O

 • wojtek

  napisane przez wojtek

  środa, 07 luty 2018 08:27

  ZAZNACZMY ISTOTNĄ KWESTIE:
  policja nie podnosiła bezpieczeństwa pieszych, a jedynie podnosiła swoje statystyki, i pakowała mandaty, w d**ie maja bezpieczeństwo pieszych, liczy się nich statystyka

 • indygo

  napisane przez indygo

  wtorek, 06 luty 2018 21:53

  Wchodzą na pasy nie rozgladajac się ,po prostu mają pierwszeństwo i nie patrzą czy samochód nadjezdzajacy sie zatrzymuje sie ,poprostu wchodza,a popatrz ty jeden z drugim w lewo w prawo ,tak robia mlodociani,zalozy to sluchawkj na uszy,albo gapi sie w telefon rozanielony,no i przejezdzaha rowerami przez pasy oczywiście oni mają pierwszeństwo,niech ich w szkole nauczą przechodzić przez pasy! Bo taki przypadki mam każdego dnia,jak można wejść na przejście nie patrząc się czy kierowca się zatrzymujemy,poprostu idą

 • Rambo

  napisane przez Rambo

  wtorek, 06 luty 2018 19:19

  Niech się policja odczepi od pieszych bo jak mają nie wychodzić za stojących pojazdów skoro cały chodnik zastawiony samochodami a bardzo często stoją samochody przy samym przejściu to może tym należy się zająć ale patrole tylko się wożą i nawet nie chce im się wysiąść na interwencję

LAKAR right

medycyna estet

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

OSP NA ALARM

Wasze komentarze