Dwie policyjne akcje. Kierowcy trzeźwi, 21 pieszych popełniło wykroczenia

fot. pixabay fot. pixabay

W poniedziałek, na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego odbyły się dwie policyjne akcje: „Pieszy” oraz „Trzeźwy Tir”. Obydwie akcje miały na celu podniesienie bezpieczeństwa na drogach powiatu.

- Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie, realizowali na drogach powiatu krośnieńskiego dwie akcje: pn.: „Trzeźwy Tir” i „Pieszy”. W działania akcji „Trzeźwy Tir” zaangażowanych zostało 14 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, którzy prowadzili kontrole trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów, w wyznaczonych 7 punktach. Kontroli stanu trzeźwości poddano 165 kierujących pojazdami ciężarowymi. Wszyscy przebadani kierujący byli trzeźwi, w pojazdach nie odnotowano większych nieprawidłowości - poinformował asp. Paweł Buczyński, rzecznik prasowy krośnieńskich policjantów.

Natomiast akcję „Pieszy” realizowali zarówno mundurowi z krośnieńskiej drogówki, jak i z komisariatów i posterunków podległych pod krośnieńska komendę.

- Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze ujawnili 21 pieszych, którzy popełnili wykroczenia w ruchu drogowym. W siedmiu przypadkach, piesi przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W pięciu przypadkach, przekraczali jezdnię w miejscach zabronionych. W dwóch, poruszali się niewłaściwą stroną jezdni, w jednym przypadku policjanci odnotowali niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Ponadto, mundurowi często spotykali się z wchodzeniem pieszych na jezdnię zza stojącego pojazdu lub przeszkody, co jest bardzo niebezpieczne - relacjonuje asp. Buczyński.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Zachęcają również pieszych do noszenia elementów odblaskowych, zwiększających widoczność na drodze.

red., KMP Krosno

 

Partnerzy portalu: