Dwie policyjne akcje. Kierowcy trzeźwi, 21 pieszych popełniło wykroczenia

fot. pixabay fot. pixabay

W poniedziałek, na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego odbyły się dwie policyjne akcje: „Pieszy” oraz „Trzeźwy Tir”. Obydwie akcje miały na celu podniesienie bezpieczeństwa na drogach powiatu.

- Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie, realizowali na drogach powiatu krośnieńskiego dwie akcje: pn.: „Trzeźwy Tir” i „Pieszy”. W działania akcji „Trzeźwy Tir” zaangażowanych zostało 14 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, którzy prowadzili kontrole trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów, w wyznaczonych 7 punktach. Kontroli stanu trzeźwości poddano 165 kierujących pojazdami ciężarowymi. Wszyscy przebadani kierujący byli trzeźwi, w pojazdach nie odnotowano większych nieprawidłowości - poinformował asp. Paweł Buczyński, rzecznik prasowy krośnieńskich policjantów.

Natomiast akcję „Pieszy” realizowali zarówno mundurowi z krośnieńskiej drogówki, jak i z komisariatów i posterunków podległych pod krośnieńska komendę.

- Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze ujawnili 21 pieszych, którzy popełnili wykroczenia w ruchu drogowym. W siedmiu przypadkach, piesi przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W pięciu przypadkach, przekraczali jezdnię w miejscach zabronionych. W dwóch, poruszali się niewłaściwą stroną jezdni, w jednym przypadku policjanci odnotowali niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Ponadto, mundurowi często spotykali się z wchodzeniem pieszych na jezdnię zza stojącego pojazdu lub przeszkody, co jest bardzo niebezpieczne - relacjonuje asp. Buczyński.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Zachęcają również pieszych do noszenia elementów odblaskowych, zwiększających widoczność na drodze.

red., KMP Krosno

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

4 komentarzy

 • Obywatel

  napisane przez Obywatel

  środa, 07 luty 2018 11:01

  I bardzo dobrze !
  Szanujmy krośnieńską policje !

  Nareszcie ktoś zajął się tymi kryminalistami !
  Jak można nie przechodzić po pasach ?! :O

 • wojtek

  napisane przez wojtek

  środa, 07 luty 2018 08:27

  ZAZNACZMY ISTOTNĄ KWESTIE:
  policja nie podnosiła bezpieczeństwa pieszych, a jedynie podnosiła swoje statystyki, i pakowała mandaty, w d**ie maja bezpieczeństwo pieszych, liczy się nich statystyka

 • indygo

  napisane przez indygo

  wtorek, 06 luty 2018 21:53

  Wchodzą na pasy nie rozgladajac się ,po prostu mają pierwszeństwo i nie patrzą czy samochód nadjezdzajacy sie zatrzymuje sie ,poprostu wchodza,a popatrz ty jeden z drugim w lewo w prawo ,tak robia mlodociani,zalozy to sluchawkj na uszy,albo gapi sie w telefon rozanielony,no i przejezdzaha rowerami przez pasy oczywiście oni mają pierwszeństwo,niech ich w szkole nauczą przechodzić przez pasy! Bo taki przypadki mam każdego dnia,jak można wejść na przejście nie patrząc się czy kierowca się zatrzymujemy,poprostu idą

 • Rambo

  napisane przez Rambo

  wtorek, 06 luty 2018 19:19

  Niech się policja odczepi od pieszych bo jak mają nie wychodzić za stojących pojazdów skoro cały chodnik zastawiony samochodami a bardzo często stoją samochody przy samym przejściu to może tym należy się zająć ale patrole tylko się wożą i nawet nie chce im się wysiąść na interwencję