Kolejne zatrucia czadem. Dzieci w szpitalu

fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl

Medycy i strażacy interweniowali w sobotę (17.02) w jednym z domów na terenie gminy Korczyna, gdzie dwójka dzieci podczas kąpieli poczuła się źle. W budynku strażacy przeprowadzili pomiar, który wykazał znaczne stężenie tlenku węgla.

- W sobotę, 17 lutego w jednym z domów mieszkalnych na terenie gminy Korczyna, podczas kąpieli dwójki dzieci, doszło prawdopodobnie do ich podtrucia. Strażacy zostali wezwani przez dyżurnego Dyspozytorni Państwowego Ratownictwa Medycznego w Krośnie, który otrzymał zgłoszenie o złym samopoczuciu dwójki dzieci. Pomimo wcześniejszego przewietrzenia budynku przez mieszkańców, pierwszy wykonany przez strażaków pomiar tlenku węgla w pomieszczeniach na parterze wskazał wartość około 200 ppm. Dlatego nakazano ewakuację osób przebywających w domu. Zespół PRM przetransportował do szpitala kobietę z dwójką dzieci, natomiast mężczyzna wraz z trzecim dzieckiem udał się na badania własnym środkiem transportu - relacjonuje bryg. Mariusz Kozak, rzecznik prasowy KM PSP Krosno.

Pomimo prowadzonych kampanii społecznych uświadamiających zagrożenia od tlenku węgla, w dalszym ciągu zdarzają się sytuacje, gdzie śmiercionośny i niewyczuwalny gaz jest lekceważony. W przeważającej liczbie wypadków wiąże się to z typowym działaniem na własną niekorzyść poprzez zatykanie kratek wentylacyjnych, brakiem ich czyszczenia, niedrożnością przewodów wentylacyjnych i spalinowych, brakiem rozszczelnienia drzwi i okien, czy użytkowaniem niesprawnych urządzeń. Ale zdarzają sie również sytuacje, gdzie w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności następuje połączenie się pewnych zdarzeń, uniemożliwiających prawidłową pracę urządzeń, które dotąd wydawały się bezpieczne. Powyższe świadczy o konieczności ciągłego rozsądnego nadzoru nad pracą tych urządzeń i szybkim reagowaniu na sytuacje mogące stworzyć zagrożenie.

- Cały czas trwa II edycja kampanii społecznej "Czad i ogień. Obudź czujność", w ramach której strażacy z PSP i OSP prowadzą działalność informacyjną - mówi bryg. Kozak - Można posłuchać ciekawej i pouczającej prelekcji z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej podczas zebrań wiejskich czy podczas wywiadówek szkolnych, tak jak np. odbyło sie to w Zespole Szkół w Rymanowie. Zapraszamy do skorzystania z tej formy przekazu, gdzie w ciągu 20 minut można zapoznać się z zagrożeniami i sposobami im zapobiegania. Zaproszenie strażaków na prelekcję można kierować na sekretariat Komendy Miejskiej PSP w Krośnie.

red., KM PSP Krosno

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

 

BRUNCH 25 03

fnk

LAKAR right

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

fotoduda

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

Plakat Targi pracy 2018 PWSZ OHP

wiktoria 1

Wasze komentarze