Kolejna akcja "Smog" na krośnieńskich drogach

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Kontrole stanu technicznego pojazdów i pomiary zadymienia spalin prowadzili wczoraj krośnieńscy policjanci w ramach akcji "Smog" na drogach miasta i powiatu.

We wtorek (6.03) na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego prowadzone były działania pn. „Smog”. Celem tej ogólnopolskiej akcji jest eliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które emitują nadmierną emisję spalin do atmosfery. W działania zaangażowanych było 18 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Wykonano 15 pomiarów dymomierzem, nie ujawniono nieprawidłowości.

W ramach prowadzonych działań policjanci skontrolowali 119 pojazdów i zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych pojazdu. Wykryte nieprawidłowości dotyczyły stanów technicznych sprawdzanych pojazdów.

Zgodnie z art. 66.1, pkt 3 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1260 z późn. zm.) pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych. (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2016 r. poz. 2022).

Art. 132. 1. pkt 1c określa, że policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska.

W tym przypadku policjant może również ukarać kierującego mandatem karnym i nie może zezwolić na dalsze używanie pojazdu.

red. KMP Krosno

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

3 komentarzy

 • wojtek

  napisane przez wojtek

  niedziela, 11 marzec 2018 11:01

  czyli policja zatrzymała bezprawnie do kontroli 18 samochodów, ustawa mówi że muszą być określone i jednoznaczne przesłanki jesli chca kogos zatrzymac. tu auta jechaly prosto, byly w dobrym stanie technicznym to policja bezprawnie ograniczala wolnosc kierowcow by nie wykazac nieprawidlowosc, ja bym sprawe skonczyl na prokuraturze

 • Lato

  napisane przez Lato

  środa, 07 marzec 2018 18:19

  Policja powinna sprawdzić miejskie autobusy ktore pozostawiają za sobą czarną chmure dymu

 • revers

  napisane przez revers

  środa, 07 marzec 2018 17:14

  Od czego są diagności na stacjach diagnostycznych jeśli samochód ma przegląd podbity to jest sprawne i dopuszczone do ruchu.

 

Polecamy

uroczysko

SZUKASZ PRACY

ratujemy dajemy 2018

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze