Kolejna akcja "Smog" na krośnieńskich drogach

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Kontrole stanu technicznego pojazdów i pomiary zadymienia spalin prowadzili wczoraj krośnieńscy policjanci w ramach akcji "Smog" na drogach miasta i powiatu.

We wtorek (6.03) na drogach Krosna i powiatu krośnieńskiego prowadzone były działania pn. „Smog”. Celem tej ogólnopolskiej akcji jest eliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które emitują nadmierną emisję spalin do atmosfery. W działania zaangażowanych było 18 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Wykonano 15 pomiarów dymomierzem, nie ujawniono nieprawidłowości.

W ramach prowadzonych działań policjanci skontrolowali 119 pojazdów i zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych pojazdu. Wykryte nieprawidłowości dotyczyły stanów technicznych sprawdzanych pojazdów.

Zgodnie z art. 66.1, pkt 3 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1260 z późn. zm.) pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych. (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2016 r. poz. 2022).

Art. 132. 1. pkt 1c określa, że policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska.

W tym przypadku policjant może również ukarać kierującego mandatem karnym i nie może zezwolić na dalsze używanie pojazdu.

red. KMP Krosno

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

3 komentarzy

 • wojtek

  napisane przez wojtek

  niedziela, 11 marzec 2018 11:01

  czyli policja zatrzymała bezprawnie do kontroli 18 samochodów, ustawa mówi że muszą być określone i jednoznaczne przesłanki jesli chca kogos zatrzymac. tu auta jechaly prosto, byly w dobrym stanie technicznym to policja bezprawnie ograniczala wolnosc kierowcow by nie wykazac nieprawidlowosc, ja bym sprawe skonczyl na prokuraturze

 • Lato

  napisane przez Lato

  środa, 07 marzec 2018 18:19

  Policja powinna sprawdzić miejskie autobusy ktore pozostawiają za sobą czarną chmure dymu

 • revers

  napisane przez revers

  środa, 07 marzec 2018 17:14

  Od czego są diagności na stacjach diagnostycznych jeśli samochód ma przegląd podbity to jest sprawne i dopuszczone do ruchu.

 

BRUNCH 25 03

fnk

LAKAR right

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

fotoduda

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

Plakat Targi pracy 2018 PWSZ OHP

wiktoria 1

Wasze komentarze