Po dramatycznym wypadku potrzebna jest pomoc dla rodzeństwa

fot. archiwum fot. archiwum

Rodzeństwo Marzena i Sebastian walczą o zdrowie i normalne życie po wypadku do którego doszło w sobotni wieczór w Krośnie przy ulicy Kopernika. Przyjaciele zorganizowali teraz zbiórkę, aby pokryć koszty ich leczenia oraz rehabilitacji. Przeczytajcie historię rodzeństwa i wesprzyjcie ich. 

APEL PRZYJACIÓŁ MARZENY I SEBASTIANA:

"Tego wieczoru Marzenka, Sebastian i Mateusz wracali razem do domu. Podczas powrotu natrafili na swojej drodze na małego psa, który błąkał się po okolicy i postanowili pomóc. Cała trójka wraz ze znalezionym zwierzakiem wsiadła do samochodu, udając się w stronę jedynego znanego im schroniska, w jedną z dzielnic Krosna. Na miejscu okazało się jednak, że byli w błędzie i nie zastanawiając się dalej wykonali telefon po odpowiednie służby, które pomogłyby rozwikłać zaistniałą sytuację. Niestety, oczekując na poboczu na Straż Miejską, wjechał w nich rozpędzony samochód, którego kierowcą okazał się być pijany, młody mężczyzna. Rodzeństwo znajdowało się poza samochodem więc siła uderzenia zadziałała bezpośrednio na poszkodowanych, wyrządzając im ogromne szkody.

Wskutek nieszczęśliwego wypadku, fizycznie poszkodowani zostali Sebastian i Marzenka, która doznała najpoważniejszych obrażeń, takich jak m.in. złamanie miednicy, liczne złamania żeber, a także obojczyków. Silne uderzenie doprowadziło do powstania podskórnej odmy płuc. Była utrzymywana przez lekarzy w śpiączce farmakologicznej. W szpitalu ustabilizowano jej miednicę, ale na tym nie koniec jej powrotu do zdrowia. Ze względu na liczne obrzęki lekarze wstrzymują się od podejmowania decyzji o kolejnych operacjach, które najprawdopodobniej będą konieczne, aby Marzenka mogła dojść do sprawności fizycznej. Sebastian również trafił do szpitala z poważnym złamaniem nogi. Ma on uszkodzoną kostkę boczną i liczne złamania kości piszczelowej. Obecnie leży w szpitalu na wyciągu i czeka na operację. Najstarszy brat, Mateusz zadziałał instynktownie co umożliwiło mu odskoczenie od samochodu, dlatego fizycznie wyszedł z tego zdarzenia cało. Sprawność fizyczna dla człowieka jest bardzo ważna, ale to co dzieje się w głowie po takim wypadku powoduje wielką traumę i zaburzenia w psychice człowieka. Tak też się stało w przypadku Mateusza, który psychicznie jest w bardzo złym stanie.

W ten tragiczny sposób zakończyła się próba ratowania czworonoga, któremu nie było dane przeżyć tego wypadku.

Jesteśmy przyjaciółkami Marzenki i wraz z jej rodzicami, narzeczonym i rzeszą najbliższych Prosimy Ciebie o Pomoc dla Niej i jej Braci. Razem zbieramy na dalsze leczenie i rehabilitację Rodzeństwa z Krosna.

Jeżeli nie możesz wesprzeć Ich finansowo, proszę Cię o udostępnienie tej akcji na wszelkich portalach społecznościowych, słownie wśród znajomych, a także w każdy inny sposób, aby historia Rodzeństwa z Krosna trafiła do każdego dobrego serca i pozwoliła im wrócić do zdrowia i sprawności."

WESPRZYJ ICH (KLIKNIJ)

O wypadku informowaliśmy w artykułach:

Dramatyczny wypadek w sobotni wieczór. Pijany wjechał w ludzi.

Wypadek na ul. Kopernika w Krośnie. Sprawca przebywa w areszcie.

Sąd aresztował na trzy miesiące 22-latka, który potrącił rodzeństwo.

red.

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

8 komentarzy

 • Robin

  napisane przez Robin

  piątek, 16 marzec 2018 22:04

  Nie mam nic do pomagania ,bardzo szlachetny odruch dobrych ludzi ale mi tylko chodzi o to że nie trzeba uzależniać pomocy w wyzdrowieniu ludzi od datków bo od tego jest ubezpieczenie. Nie ma znaczenia czy sprawca był pijany ..w takim przypadku całość odszkodowania wypłaca Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny który po wypłacie kasy poszkodowanym całą kwotę ściąga regresem ze sprawcy. Przy takich obrażeniach mówimy o kwotach liczonych w setkach tysięcy . Pracuję w tej branży więc wiem co mówię .

 • antypijak

  napisane przez antypijak

  piątek, 16 marzec 2018 13:29

  Taka śliczna dziewczyna i jej przystojny brat - mądre, zdrowe, skromne i wspaniałe dzieci. Po drugiej stronie pijany kanalia, bandzior za kierownicą - odebrał im zdrowie. Żadne pieniądze nie zrekompensują tego bólu. Oby nie zostali do końca życia kalekami.
  Popieram akcję zbierania pieniędzy na leczenie i rehabilitację.

 • lolek

  napisane przez lolek

  czwartek, 15 marzec 2018 20:52

  ubezpieczyciel nie pokryje kosztów ponieważ sprawca by l pijany

 • dk

  napisane przez dk

  czwartek, 15 marzec 2018 15:51

  A ktoś wam każe wpłacać? Jak ktoś ma gest to niech wpłaca i tyle w temacie.

 • Robertp

  napisane przez Robertp

  czwartek, 15 marzec 2018 12:53

  Od czego jest ubezpieczenie sprawcy/fundusz gwarancyjny? z tego ma isc kasa a nie zbierac po ludziach + konkret odszkodowanie - wiem ze zdrowia to nie przywróci. ale po coś są ubezpieczalnie!!!!! są firmy co sie tym zajmują.

 • hydzior

  napisane przez hydzior

  czwartek, 15 marzec 2018 09:58

  Dojenie kasy z naiwniaków. Czym oni różnią się od tysięcy innych ludzi ? i skąd ta kwota jeśli nic nie wiadomo ?

 • DW

  napisane przez DW

  środa, 14 marzec 2018 21:27

  Pochodzę z Krosna i pomogłem ile moglem,, ale mam uwagi co do akcji jak kolega Robin- wiec nie będę się powtarzał, może dodam tylko 500tys? to dużo pieniążków...

 • Robin

  napisane przez Robin

  środa, 14 marzec 2018 20:14

  Z całym szacunkiem dla akcji i osób które pomagają ale przecież tym osobom poszkodowanym należą się odszkodowania i zadośćuczynienia z polisy OC pojazdu sprawcy wypadku. I to są bardzo duże kwoty , tylko trzeba się tym zająć. Towarzystwo ubezpieczeniowe w szybkim terminie zaliczkowo wypłaci część odszkodowania na poczet leczenia tych osób.Nie trzeba robić zrzutek.

 

Polecamy

uroczysko

SZUKASZ PRACY

ratujemy dajemy 2018

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A