Motocykliści i policjanci: Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie!

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Motocykliści z klubu Sherwood Riders Jedlicze oraz policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP Krosno oraz z KP Jedlicze zorganizowali w sobotnie przedpołudnie (7.04) w Jedliczu na ul. Brzozowej akcję "Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie!". 

Około dwustu kierowców zostało zatrzymanych do kontroli przez policjantów, którzy wspólnie z motocyklistami klubu Sherwood Riders Jedlicze przypominali kierowcom o obecności na drogach jednośladów i apelowali o ostrożność na drogach podczas sezonu motocyklowego. Prócz informacji, motocykliści za zgodą kierowców przyklejali na szyby naklejkę z hasłem przewodnim akcji, która odbyła się już po raz czwarty.

red. fot. Marcin Mikosz

Galeria

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

7 komentarzy

 • Hiobowski

  napisane przez Hiobowski

  niedziela, 08 kwiecień 2018 15:01

  Należy wprowadzić obowiązkowe badania psychologiczne dla rzeszy nieodpowiedzialnych motocyklistów. Tutaj apel do kierujących motocyklami jedźcie wolniej to inni na pewno zobaczą was w lusterkach. Stosujcie zasadę ograniczonego zaufania, bo giniecie na drogach mając pierwszeństwo przejazdu.
  I jeszcze jedno.
  Jadącemu z prędkością 140 km/h zawęża się pole widzenia do 30%, warto o tym pamiętać.
  Właśnie dosłownie przed pół godziny wyprzedzał mnie na obwodnicy motocykl pędzący z prędkością grubo ponad 70 km/h.

 • pawelek

  napisane przez pawelek

  niedziela, 08 kwiecień 2018 13:24

  Dokładnie tak macie rację koledzy odwraca się logikę myślenia, kierowca ma pilnować w lusterku czy nie ma motocyklisty a motocyklista nie musi patrzeć przed siebie. Absurd. Apel jeszcze akurat nie tylko do ścigaczy ale tych rekreacyjnych, jazda motocyklem środkiem drogi dla szpanu to głupi pomysł. Niestety często się z tym spotykam. Ledwo można zmieścić na swoim pasie autem bo wielki pan musi jechać samym środkiem drogi przy wymijaniu nie myśląc jakie czyni zagrożenie.

 • ed

  napisane przez ed

  niedziela, 08 kwiecień 2018 11:52

  zgadzam sie w 100%, od kiedy po raz 1 szy zobaczylem to haslo zachodze w glowe co ma znaczyc ? bo jesli to, ze to kirowacy maja dbac o bezpieczenstwo motocyklistow podcas ich popisów to chyba ktos ma nie po kolei w glowie, przepisy o obowiazek ostroznego uzytkowania z drog obowiazuje wszystkich, a to na motocyklistach spoczywa dodatkowa odpowiedzialnosc za ostrozne wyprzedzanie samochodow bowiem motocykl duzo latwiej niz auto moze znalezc sie w martwej strefie

 • Nie rozumiem

  napisane przez Nie rozumiem

  niedziela, 08 kwiecień 2018 10:13

  Może mi ktoś wytłumaczyć haslo: motocykle są wszędzie? Tzn że co? Z prawej, z lewej, na środku drogi po 220km/h i zamiast patrzeć przed siebie mam pilnować czy akurat z tyłu nie zapie@#$& jakiś szanowny pan/pani motocyklista? Absurd!! Dokładnie jak kolega niżej napisał - przepisy ruchu drogowego obowiązują wszystkich tak samo!

 • kierowca

  napisane przez kierowca

  sobota, 07 kwiecień 2018 19:48

  Dziwna akcja i dziwne poparcie policji

 • minä

  napisane przez minä

  sobota, 07 kwiecień 2018 18:12

  Ta akcja powinna mieć hasło PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO OBOWIĄZUJĄ WSZYSTKICH !!!!!!

  Dlaczego Policja daje się wmanewrować w akcję dawców organów ????

 • AllachII

  napisane przez AllachII

  sobota, 07 kwiecień 2018 13:22

  Gdzie mogę dostać taką naklejkę ?:D:D:D