Częstsze kontrole policjantów podczas majowego weekendu

fot. KMP Krosno fot. KMP Krosno

W związku ze zbliżającym się długim weekendem i zwiększonym natężeniem ruchu, policjanci będą prowadzić na krośnieńskich drogach działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi zapowiadają wzmożone kontrole. Akcja „Majowy weekend”, w tym roku będzie trwała 10 dni. Rozpocznie się w najbliższy piątek.

W dniach 27 kwietnia - 6 maja funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie będą zaangażowani w akcję „Majowy weekend 2018”. W tym czasie, należy spodziewać się częstszych kontroli. Celem działań będzie zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na krośnieńskich drogach.

Policjanci skontrolują m.in. trzeźwość kierujących, prędkość prowadzonych pojazdów, oświetlenie, oraz ich stan techniczny. Będą interweniować wobec uczestników ruchu popełniających wykroczenia. Zwrócą uwagę, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy liczba przewożonych osób jest odpowiednia w stosunku do warunków technicznych pojazdu. Kontrolą zostaną objęci nie tylko kierujący samochodami, ale także motocykliści i rowerzyści.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz. U. nr 147, poz. 1040 ze zm.) zakaz ruchu na drogach na obszarze całego kraju pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, poza prawnymi wyłączeniami będzie obowiązywał w następujących terminach:

30 kwietnia od godziny 18.00 do 22.00,
1 maja – od godziny 08.00 do 22.00,
2 maja - od godziny 18.00 do 22.00,
3 maja – od godziny 08.00 do 22.00.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od wszystkich uczestników ruchu, dlatego apelujemy o rozważne zachowanie na drodze.

Planując dłuższy wyjazd, warto swoje mieszkanie pozostawić pod okiem sąsiada. Podajmy mu swój numer telefonu, dzięki czemu będzie mógł się z nami skontaktować.

red.

 

Partnerzy portalu: