Częstsze kontrole policjantów podczas majowego weekendu

fot. KMP Krosno fot. KMP Krosno

W związku ze zbliżającym się długim weekendem i zwiększonym natężeniem ruchu, policjanci będą prowadzić na krośnieńskich drogach działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi zapowiadają wzmożone kontrole. Akcja „Majowy weekend”, w tym roku będzie trwała 10 dni. Rozpocznie się w najbliższy piątek.

W dniach 27 kwietnia - 6 maja funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie będą zaangażowani w akcję „Majowy weekend 2018”. W tym czasie, należy spodziewać się częstszych kontroli. Celem działań będzie zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na krośnieńskich drogach.

Policjanci skontrolują m.in. trzeźwość kierujących, prędkość prowadzonych pojazdów, oświetlenie, oraz ich stan techniczny. Będą interweniować wobec uczestników ruchu popełniających wykroczenia. Zwrócą uwagę, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy liczba przewożonych osób jest odpowiednia w stosunku do warunków technicznych pojazdu. Kontrolą zostaną objęci nie tylko kierujący samochodami, ale także motocykliści i rowerzyści.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz. U. nr 147, poz. 1040 ze zm.) zakaz ruchu na drogach na obszarze całego kraju pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, poza prawnymi wyłączeniami będzie obowiązywał w następujących terminach:

30 kwietnia od godziny 18.00 do 22.00,
1 maja – od godziny 08.00 do 22.00,
2 maja - od godziny 18.00 do 22.00,
3 maja – od godziny 08.00 do 22.00.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od wszystkich uczestników ruchu, dlatego apelujemy o rozważne zachowanie na drodze.

Planując dłuższy wyjazd, warto swoje mieszkanie pozostawić pod okiem sąsiada. Podajmy mu swój numer telefonu, dzięki czemu będzie mógł się z nami skontaktować.

red.

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

7 komentarzy

 • jasio

  napisane przez jasio

  sobota, 05 maj 2018 19:17

  oczywiście że akcje i łapanki są nielegalne bo tak stanowi prawo. zgodnie z przepisami jedynie uzasadnione podejrzenie daje prawo do kontroli. nie ma to nic wspólnego z tym, że ktoś jeździ po pijaku; ja nie jeżdżę ale chciałbym by policja przestrzegała prawa a nie łamała go. ale niektóre kiepy od razu myślą że ktoś kto zna przepisy musi pić i jeździć. no cóż na głupotę rady nie ma

 • antypijak

  napisane przez antypijak

  czwartek, 03 maj 2018 09:05

  Tadziu przeczytaj to co napisał Hiobowski, może to cię przekona co do kontroli trzeźwości kierowców. Skoro masz inne zdanie toś kierowca pijak i zacietrzewiony beton z zaburzeniami pamięci.

 • Tadeusz

  napisane przez Tadeusz

  niedziela, 29 kwiecień 2018 20:42

  Do antypijak:
  Gdy będziesz miał jakąkolwiek sprawę w sądzie, w której będziesz miał pięciu świadków, a naprzeciwko zeznania dwóch policjantów nie bardzo trzymające się kupy, to ci ten sąd wytłumaczy w jakim państwie żyjesz.
  Za komuny gdy nie zajmowałeś się polityką, to mogłeś śmiało iść do milicjanta po pomoc - przeżyłem to wiem.
  Teraz ludzie ich unikają, by w pogoni za wypełnieniem norm mandatowych się do czegoś nie przypieprzyli. Nikt się nie cieszy na ich widok. Może to tak: bez powodu?

 • Hiobowski

  napisane przez Hiobowski

  niedziela, 29 kwiecień 2018 10:58

  Takie akcje są bardzo potrzebne, gdyż w ten sposób eliminują pijaków zasiadających za kierownicą pojazdów. W dodatku działają zapobiegawczo powodując wstrzymanie się od picia wielu potencjalnych amatorów jazdy pod wpływem alkoholu. Wszyscy widzimy do ilu nieszczęść dochodzi na polskich drogach spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców.

 • antypijak

  napisane przez antypijak

  sobota, 28 kwiecień 2018 12:24

  Tadziu przestań bredzić i pie*dolić farmazony. W państwie milicyjnym to żyłeś za babki komuny zapomnioł żyś.

 • Tadeusz

  napisane przez Tadeusz

  czwartek, 26 kwiecień 2018 17:31

  Tradycyjne jawne łamanie prawa.
  Policjant ma prawo interweniować gdy jest uzasadnione!!! podejrzenie itd. - a nie dlatego, że jest akcja.
  Nielegalna jest łapanka i kontrola np. trzeźwości w ramach jakichś akcji. Zapowiadanie takich akcji też.
  No ale przecież ... żyjemy w państwie policyjnym, bo łamiących w ten sposób prawo policjantów nie ma kto aresztować - przecie nie zrobią tego sami...

 • antypijak

  napisane przez antypijak

  czwartek, 26 kwiecień 2018 16:04

  Już widzę jak trzęsą galotami drobni pijaczki z okolicznych dzikich wsi. Tacy niedopici, którzy w majowy weekend jeżdżą i szukają gdzie by jeszcze cóś łyknąć.
  Boże słodki, ratuj Polskę przed plagą pijaństwa bo zginiemy.