Kolejna policyjna akcja "SMOG"

fot. KMP Krosno fot. KMP Krosno

Policjanci w Rzeszowie, Krośnie i Przemyślu po raz kolejny prowadzą działania pod nazwą "SMOG". Celem dzisiejszej akcji jest kontrola samochodów pod względem prawidłowego stanu technicznego, w szczególności emitowania toksycznych spalin do atmosfery.

Policyjne działania ukierunkowane są na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery. Funkcjonariusze za pomocą dymomierza sprawdzają czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagują również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.

Kontrole drogowe z wykorzystaniem dymomierzy spalin są przeprowadzane regularnie i systematycznie przez policjantów ruchu drogowego. Działania te pozwalają wskazać samochody, które nie powinny być dopuszczone do jazdy ze względu na przekroczenie norm emisji spalin.

KWP Rzeszów

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

3 komentarzy

 • LolekGosc

  napisane przez LolekGosc

  niedziela, 13 maj 2018 16:27

  Gibalskiego ma rację, panowie policjanci zapraszam do Jedlicza , motocykliści robią co chcą żadne ograniczenia prędkości im nie przeszkadzają, hałas motorów może doprowadzić do zawału. Ja bym im dał akcje patrz w lusterka motocykliści nie myślą

 • Gibalski

  napisane przez Gibalski

  czwartek, 10 maj 2018 23:12

  Koniecznie należy przeprowadzić akcję pod nazwą "HAŁAS", bowiem ilość decybeli jaką wydają pojazdy po przeróbkach układu wydechowego woła o pomstę do nieba. Ryczące "wiejskie tuningi" bezkarnie jeżdżą po miejscowościach doprowadzając do palpitacji serca biednych mieszkańców. Mam nadzieję, że szefostwo krośnieńskiej policji wyda stosowne dyspozycje funkcjonariuszom drogówki.

 • Kierowca

  napisane przez Kierowca

  czwartek, 10 maj 2018 23:04

  A MKSY stare jak przechodzą że dalej jeżdżą ???