.

GÓRA CERGOWA: Ratownicy GOPR szkolili się na wieży widokowej

fot. Waldemar Czado fot. Waldemar Czado

Ratownicy Sekcji Dukla Bieszczadzkiej Grupy GOPR w świąteczny weekend odbyli szkolenie na wyciągu narciarskim w Ustrzykach Dolnych oraz na wieży widokowej na górze Cergowa. Sprawdzili również stan oraz przejezdność dróg i szlaków prowadzących na Cergową.

W dniach 9 – 11 listopada 2018 r. ratownicy Sekcji Dukla Bieszczadzkiej Grupy GOPR uczestniczyli w szkoleniu z zakresu ewakuacji z kolei linowych, odbywającym się w Ustrzykach Dolnych na wyciągu narciarskim LAWORTA.

Po zakończonych działaniach w rejonie Ustrzyk Dolnych w niedzielę przemieścili się do Dukli, skąd wyruszyli na szczyt Cergowej. Docierając na górę z kilku możliwych stron, ratownicy sprawdzili stan oraz przejezdność dróg i szlaków prowadzących na Cergową, jak również dokonali przypomnienia topografii jaskiń znajdujących się na zboczach wzniesienia.

Na szczycie, w ramach dalszej części szkolenia ratownicy GOPR przeprowadzali ewakuację za pomocą technik linowych z najwyższej kondygnacji wieży widokowej. 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości ratownicy Sekcji Dukla uczcili wraz z obecnymi na Cergowej turystami poprzez uroczyste odśpiewanie hymnu Polski.

red. Bieszczadzka Grupa GOPR, fot. Magdalena Sudacka-Mołczan, Waldemar Czado, Karolina Kiwior

 

Partnerzy portalu: