.

W Budżecie Obywatelskim możesz zagłosować na strażaków-ochotników

fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl fot. Radosław Sowiński - Krosno112.pl

Ruszyło głosowania na tegoroczne pomysły zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy sami zdecydują co powstanie lub co będzie realizowane w Krośnie lub w konkretnej dzielnicy. Jednym ze zgłoszonych projektów jest wyposażenie dla strażaków z krośnieńskiej jednostki OSP Białobrzegi.

Opublikowane zostały listy projektów: 28 propozycji ogólnomiejskich oraz 21 dzielnicowych. Wśród nich znajdują się propozycje niecodzienne, jak np. budowa obserwatorium astronomicznego, jak również bardzo „przyziemne”, związane z rozbudową infrastruktury w mieście. Znajdziemy tu również projekty „miękkie” mające na celu rozwój mieszkańców Krosna.

Jednym z projektów jest: Wyposażenie strażaków-ratowników jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Krosno-Białobrzegi w sprzęt ochrony indywidualnej. Jak uzasadniają sami druhowie: - Poprzez realizację projektu czyli zakup sprzętu ochrony osobistej strażaków-ratowników, ich działania będą efektywniejsze, co przełoży się na szybszą reakcję podczas zdarzeń związanych z zagrożeniami na terenie miasta Krosna. Bezpośrednio zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców miasta Krosna. 

Pełna lista projektów dostępna jest na stronie budżetu obywatelskiego (KLIKNIJ).


Aby wziąć udział w głosowaniu, mieszkaniec Krosna może wybrać jeden z następujących sposobów głosowania:

1) za pomocą aplikacji elektronicznej dostępnej na stronie internetowej budżetu obywatelskiego - tak mogą głosować wyłącznie mieszkańcy zameldowani w mieście (KLIKNIJ)

2) za pomocą papierowej karty do głosowania, którą można odebrać po okazaniu dokumentu tożsamości, w biurze obsługi Urzędu Miasta przy ul. Lwowskiej 28a, a następnie wrzucić do urny

3) za pomocą karty do głosowania, którą można pobrać na stronie internetowej (KLIKNIJ, aby pobrać kartę), podpisanej podpisem elektronicznym i przekazanej w formie elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

3bf4626f77c43ea2df8024013b5c2e13 L

red, UM

 

Partnerzy portalu: