.

W weekend 30. Rajd Podkarpacki. Wśród atrakcji wyścigi na stadionie żużlowym

fot. Dariusz Błażejowski - Krosno112.pl fot. Dariusz Błażejowski - Krosno112.pl

W najbliższy weekend odbędzie się 30. Rajd Podkarpacki. W tym roku Automobilklub Małopolski w Krośnie ma dla wszystkich niecodzienną propozycję! Będzie to gratka zarówno dla startujących zawodników jak i dla kibiców. Na stadionie żużlowym w Krośnie (ul. Legionów) będą ścigać się samochody.

47234933 329810321149182 4262902165384724480 n

Wszystkich, którzy będą chcieli zobaczyć na własne oczy te wyścigi już dziś zapraszamy na trybuny. Zawodników zapewniamy, że będzie to emocjonujące starcie. Dla zwolenników „tradycyjnych” odcinków drogowych mamy dwie propozycje – Bratkówka i Pietrusza Wola – obie te miejscowości znajdują się w Gminie Wojaszówka.

W weekend 1-2 grudnia 2018r. odbędzie się 30. Rajd Podkarpacki. W tym roku pod tą nazwą kryją się trzy różne rywalizacje. Dwie z nich są przeznaczone dla amatorów, a jedna dla licencjonowanych zawodników. Pasjonaci motorsportu będą mogli spróbować swoich sił w Konkursowej Jeździe Samochodem oraz w SuperKJS. Pierwsza forma nie wymaga od uczestników większych przygotowań, SuperKJS natomiast stawia poprzeczkę już nieco wyżej, a Rajd Okręgowy jest już dla „zawodowców”.

W tym roku podobnie jak w ubiegłym Próby Sprawnościowe zostały usytuowane na terenie gminy Wojaszówka. Będą to całkiem nowe wcześniej nie jeżdżone odcinki! Podkarpacie jest pięknym województwem o malowniczym i pofalowanym pagórkami krajobrazie, a powiat Krośnieński jest tego idealnym odzwierciedleniem. Automobilklub Małopolski także tym razem zaskoczy wszystkich uczestników 30. Rajdu Podkarpackiego ciekawymi i wymagającymi odcinkami drogowymi. Baza rajdu znajdować się będzie w centrum miasta Krosna, w Hotelu Nafta, gdzie zlokalizowane zostanie biuro zawodów. Po drugiej stronie ulicy pod Urzędem Miasta Krosna usytuowany będzie Park Serwisowy, a Badanie Kontrolne zostanie przeprowadzone w Autoryzowanej Stacji Kontroli Pojazdów Panmar.

Jako przedsmak niedzielnych zmagań na stronie Automobilklubu Małopolskiego można zapoznać się z listami zgłoszeń do Rajdu Okręgowego, Super KJSu i Konkursowej Jazdy Samochodem. Na stronie AM znajdziecie też mapy z dokładną lokalizacją i przebiegiem odcinków specjalnych, prób sprawnościowych oraz innych ważnymi miejscami podczas trwania rajdu.

Biuro zawodów będzie w Hotelu Nafta Krosno pod którym odbędzie się też honorowy start i meta 30. Rajdu Podkarpackiego. Przedstawiamy plakat z dokładną rozpiską godzinową Rajdu:

red., fot. Paweł Fiejdasz, Dariusz Błażejowski

 

Partnerzy portalu: