.

KROSNO: Dziwny zapach w szkole. Interweniowały służby

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Ewakuacja uczniów i pracowników z budynku Zespołu Szkół nr 5 w Krośnie-Turaszówce. Powodem był niezidentyfikowany ostry, nieprzyjemny zapach. Na miejscu interweniowały służby.

We wtorek (4.12) po godzinie 11. w budynku Zespołu Szkół nr 5 "Elektryk" przy ul. Rzeszowskiej w Krośnie interweniowały służby ratunkowe. Część osób przebywających w budynku "B" poczuła nieprzyjemny i ostry zapach "podobny do siarki". 

Do szkoły dotarli najpierw ratownicy medyczni, którzy zostali wezwani do kobiety, która poczuła się źle, jednak tego zdarzenia początkowo nie łączono z przykrym zapachem wewnątrz budynku. Po kilkudziesięciu minutach na miejsce dotarli strażacy z JRG Krosno wraz z dowódcami i komendantem miejskim PSP. Zarządzono ewakuację budynku, który w sumie opuściło 116 osób (104 uczniów i 12 pracowników). 

Jak poinformował rzecznik krośnieńskich strażaków bryg. Mariusz Kozak pomiary czujnikami nie wykazały obecności czadu, substancji ropopochodnych, czy metanu. Również nikt z uczniów i pracowników szkoły nie zgłosił medykom problemów z dolegliwościami zdrowotnymi. Do szpitala trafiła tylko kobieta. 

Decyzją komendanta st. bryg. Mariusza Bieńczaka do zdarzenia zadysponowano samochód rozpoznania chemicznego z JRG Leżajsk (przy której działa Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego). Po kilku godzinach akcję zakończono nie stwierdzając w powietrzu szkodliwych substancji chemicznych zagrażających życiu. 

Na miejscu działania prowadzili:
- strażacy JRG Krosno (GCBARt, SLOp, SLOp)
- strażacy JRG Leżajsk (SLRRchem)
- medycy SPPR Krosno
- policjanci KMP Krosno

red. fot. Rafał Zarzyczny

 

Partnerzy portalu: