Popularny cykl „Krosno Biega” startuje w środę. Baza zawodów jest na Zamku Kamieniec

wtorek, 16 czerwiec 2020 19:55
Popularny cykl „Krosno Biega” startuje w środę. Baza zawodów jest na Zamku Kamieniec Krosno Biega

Lubiana przez biegaczy i miłośników nordic walking impreza „Krosno Biega” wraca do kalendarza wydarzeń sportowych po rocznej przerwie. Trasa jest nieco zmodyfikowana, ale niezmienna zostaje lokalizacja mety – Zamek Kamieniec.

R E K L A M A

W środę (17 czerwca) o godz. 18:00 miłośnicy górskiego biegania i nordic walking ustawią się na starcie pierwszej tegorocznej imprezy z cyklu „Krosno Biega”. Będą mieli do pokonania siedmiokilometrową pętlę o sumie podbiegów wynoszącej 320 metrów. Trasa jest wytyczona głównie w terenie leśnym, istniejącymi drogami, ścieżkami i szlakami na masywie Królewskiej Góry. Z jej przebiegiem można się zapoznać tutaj.

- Została nieco zmodyfikowana w porównaniu do poprzednich edycji - przyznaje Krzysztof Gajdziński z Fundacji Ultra, organizator cyklu. - Dostosowaliśmy ją do trwających prac leśnych oraz zmian właścicielskich - wyjaśnia.

Ze względu na obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne organizatorzy musieli dostosować procedury. - Rodziny zawodników i publiczność nie mogą wejść na teren biura zawodów, startu oraz mety - informują.

Zapisy są jeszcze możliwe. Ale tylko w biurze zawodów na Zamku Kamieniec (będzie działać od godz. 16:30). Opłata startowa to 35 zł (płatność tylko kartą).

Zakończenie i dekoracja zawodników przewidziana jest na godz. 19:15.

Jeszcze nie wiadomo, czy w tym roku uda się zorganizować cały cykl „Krosno Biega”. Organizatorzy dostali wstępną zgodę na minimum trzy edycje w około miesięcznych odstępach czasu. Ale – jak przyznają – wszystko zależy od zainteresowania zawodników.

- Musicie po prostu tłumnie przybyć na czerwcową edycję - wtedy obiecujemy, że zrobimy w tym roku przynajmniej kolejne dwie edycje i przeprowadzimy całą klasyfikację, także w kategoriach wiekowych - zapowiadają na profilu FB „Krosno Biega”.

tom

zdjęcia: archiwum Krosno Biega