Wodna karetka będzie czuwać na Zalewie Solińskim

fot. PUW Rzeszów fot. PUW Rzeszów

Od początku wakacji nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad Soliną czuwać będzie "wodna karetka". Zespół będzie dyżurował praktycznie do końca wakacji, czyli do 2 września.

Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska przekazała 211 968 zł na funkcjonowanie "wodnej karetki" w sezonie letnim na Solinie (stawka dobowa zespołu wynosi 3072 zł).

Łódź wyposażona jest tak jak drogowy ambulans, a ratownicy jej pokładzie będą mogli w prowadzić czynności ratownicze.

Wodna karetka stacjonuje w Polańczyku, przy kei Krośnieńskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Przez całą dobę będą dyżurować ratownicy oraz sternik, który będzie prowadził łódź ratunkową.

- Zespół wodny funkcjonować będzie w wakacje, od 26 czerwca do 2 września. Dysponentem zespołu wodnego jest Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, która będzie współdziałać z bieszczadzkim WOPR w niesieniu pomocy na terenie Zalewu Solińskiego - informuje Małgorzata Oczoś-Błądzińska, Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego

Działania zespołu po raz pierwszy umieszczono w wojewódzkim planie działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dzięki zwiększeniu środków z budżetu państwa przewidzianych na ratownictwo medyczne dla województwa podkarpackiego.

- Chciałabym, aby co roku taka wodna karetka była zakontraktowana na okres letni. Jest to dodatkowe zabezpieczenie Zalewu Solińskiego - podkreśla wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska.

red. / KrosnoCity.pl

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

 

Polecamy

uroczysko

SZUKASZ PRACY

ratujemy dajemy 2018

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze