Krośnianie odebrali medale i awanse podczas obchodów Święta Policji

czwartek, 30 lipiec 2020 22:49
Krośnianie odebrali medale i awanse podczas obchodów Święta Policji KWP w Rzeszowie

Wojewódzkie obchody Święta Policji odbyły się w siedzibie oddziału prewencji w podrzeszowskim Zaczerniu. Podczas uroczystego apelu wręczone zostały medale, odznaczenia i awanse.

Święto Policji to okazja do wręczenia odznaczeń i awansów. Medalami Za Długoletnią Służbę odznaczonych zostało przez Prezydenta RP 52 policjantów i pracowników policji (15 - złotym, 32 - srebrnym i 5 - brązowym). - To odznaczenie jest nagrodą za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa - tłumaczy zespół prasowy KWP w Rzeszowie.

W uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał 40 odznak Zasłużony Policjant (1 złotą, 5 srebrnych, 34 brązowe). Wśród uhonorowanych brązową odznaką znaleźli się funkcjonariusze KMP w Krośnie - komisarz Krzysztof Belczyk, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego oraz komisarz Emil Landa.

Awanse na wyższe stopnie służbowe odebrało 1257 podkarpackich policjantów: 27 w korpusie oficerów starszych, 42 w korpusie oficerów młodszych, 507 w korpusie aspirantów, 547 w korpusie podoficerów i 134 w korpusie szeregowych. Wśród nich był Leszek Buryła, Komendant Miejski Policji w Krośnie, który odebrał awans na stopień inspektora.

St. bryg. Mariusz Bieńczak, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie oraz Jan Pelczar, Starosta Krośnieński z rąk Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie nadinsp. Henryka Moskwy, odebrali brązowy Medal Za Zasługi dla Policji. jest on przyznawany za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań policji przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

tom

zdjęcia: KWP w Rzeszowie