Dukla: Rodzina apeluje o wsparcie w sprowadzeniu zwłok strażaka z Włoch

fot. pixabay.com fot. pixabay.com

Śmierć porusza każdego niezależnie od tego, czy jesteśmy na nią przygotowani czy też nie. Najgorsze jest jednak dowiadywanie się o śmierci bliskiej osoby przez telefon. Darek miał 43 lata i był strażakiem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Dukli. Przebywając we Włoszech wypadł z balkonu na pierwszym piętrze, niestety nie przeżył.

Rodzina chce, aby spoczął w swojej rodzinnej miejscowości co wiąże się z dużymi kosztami przetransportowania jego zwłok z Włoch do kraju. Aktualnie we Włoszech trwa śledztwo w sprawie tajemniczego zgonu Darka.

Dariusz był zasłużonym strażakiem. Często wyjeżdżał na akcje i zawsze chciał pomagać innym ludziom, za co otrzymał odznaczenie "Za wysługę 25 lat służby w OSP". Nikt nie spodziewał się, że dojdzie do takiej tragedii.

Zakład pogrzebowy z Jasła podjął się przewiezienia zwłok Darka do Polski i pochowania go w rodzinnej miejscowości za sumę około 15 tysięcy złotych. Jest to duża kwota i rodzina nie jest w stanie sama uzbierać tylu pieniędzy aby zapłacić specjalny transport zwłok.

W ostatni weekend w Dukli została przeprowadzona akcja “Pomóżmy Darkowi wrócić do Dukli”, w której zebrano 2474 złote. Suma jest jednak niewystarczająca, by przewieźć zwłoki do Polski, dlatego rodzina prosi o pomoc w zebraniu pieniędzy. Strażacy już prowadzą zbiórkę między sobą, aby pochować druha nie w obcej, a ojczystej ziemi, na co każdy zasługuje.

Rodzina Darka prosi o wsparcie finansowe - nawet symboliczną kwotę, aby móc przetransportować jego ciało do Polski. Poniżej szczegółowe dane:

Numer konta: 90 8642 1096 3010 9601 7241 0001

Anna Sikora ul. 3-go maja 1/7, 38-450 Dukla

Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Dukli

Przemysław Kandefer / red.
fot. Archiwum rodzinne

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

4 komentarzy

 • major

  napisane przez major

  środa, 15 lipiec 2015 14:14

  Jakim trzeba być skur#ysynem, żeby za transport zwłok cenić sobei 15 tysiecy złotych?! Kur#o, która ustalasz taki cennik - niech ci los wynagrodzi w chorych wnukach!
  Sciągałem 20 ton granitu z Włoch za połowę mniejsze pieniądze!
  Chyba czas poszerzyć działalność, bo aż serce się kraje jak można z dzieciaków tego człowieka ździerać takie ciężkie pieniądze! Przecież to zabierasz jego dzieciom, gadzie!
  Takich skur#ysynów bez serca jakie rządzą w branży funeralnej to ze świecą szukać!

  Pozdrowienia dla Pana Zbigniewa Stonogi.

 • Zbigniew Stonoga

  napisane przez Zbigniew Stonoga

  środa, 15 lipiec 2015 10:02

  Jaka pomoc?
  Już to załatwiam proszę o telefon 535288000

 • życzliwy

  napisane przez życzliwy

  środa, 15 lipiec 2015 06:55

  proszę o rozważenie podjęcia usług firmy przewoźnika państwowego, a przynajmniej kontakt z nią. kilka lat temu za transport z anglii zainkasowali od mojej rodziny 6tys o ile pamiętam, i kwota ta spadła, ponieważ doszło jeszcze jedno ciało. firma Bongo http://www.bongo.com.pl/pl/Aktualnosci
  z czystej życzliwości piszę..

 • Michał Jasiński

  napisane przez Michał Jasiński

  wtorek, 14 lipiec 2015 20:53

  Dobrze że w końcu podano numer konta. Z drugiego końca Polski nie miałem jak pomóc. Teraz mogłem.