WRÓBLIK SZLACHECKI: Pożar strawił wnętrze domu

fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl

Do nieszczęśliwego pożaru, który strawił część wnętrza domu doszło w miejscowości Wróblik Szlachecki w nocy z czwartku na piątek (16/17.03.2017). Na miejscu działało pięć zastępów straży pożarnej i ekipa pogotowia energetycznego. Na szczęście mieszkańcom nic się nie stało, jednak obecnie dom nie nadaje się do zamieszkania.

Około 45 minut po północy w piątek (17.03) zawiadomiono straż pożarną o pożarze wewnątrz drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Wróblik Szlachecki (gm. Rymanów).

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano sekcję gaśniczą z JRG Krosno, miejscową jednostkę OSP Wróblik Szlachecki oraz zastępy z OSP KSRG Posada Dolna oraz OSP Wróblik Królewski.

Podczas gdy zauważono pożar wewnątrz budynku, przybywało w nim cztery osoby, w tym dziecko. Na szczęście w porę udało im się ewakuować z domu.

Po dojeździe na miejsce, strażacy przystąpili do gaszenia rozprzestrzeniającego się pożaru. Wewnątrz i na zewnątrz budynku panowało bardzo duże zadymienie, dlatego strażacy rozpoczęli walkę z żywiołem w aparatach ochrony układu oddechowego.

Jednostki OSP zbudowały zasilanie wodne z pobliskiej rzeki. Do pomocy w ratowaniu dobytku przyszli mieszkańcy Wróblika Szlacheckiego i Wróblika Królewskiego.

Po rozwinięciu linii gaśniczych i podaniu wody w natarciu na miejsce zarzewi ognia przystąpiono do ewakuacji mienia. Część niestety uległa spaleniu lub nadpaleniu.

W dalszym etapie działań przystąpiono do częściowej rozbiórki stropu oraz ścian, które uległy spaleniu.

Strażakom udało się złapać ogień w pokoju dziecięcym, który strawił już kuchnię, łazienkę i część poddasza. Ogień nie rozprzestrzenił się na dalszą część domu. 

Po oddymieniu pomieszczeń zakończono działania ratownicze. Budynek sprawdzono jeszcze za pomocą kamer termowizyjnych. 

Niestety w obecnym stanie budynek nie nadaje się do zamieszkania. jednak nie jest on całkowicie zniszczony i jest szansa go odremontować.

Przyczyna pożaru nie została jednoznacznie ustalona.

Pięcioosobowa rodzina w tym schorowany starszy człowiek oraz małe dziecko znajdą tymczasowe schronienie u swoich bliskich.

W działaniach, które trwały kilka godzin brały udział jednostki:
- JRG Krosno (GCBARt Scania, GCBA Renault)
- OSP KSRG Posada Dolna (GBARt MAN)
- OSP Wróblik Szlachecki (GBM Star)
- OSP Wróblik Królewski (GBA Star)

Po zakończeniu typowych działań ratowniczo-gaśniczych jednostka OSP Wróblik Szlachecki pozostała jeszcze na dozorowaniu miejsca pożaru.

red. | fot. Jakub Jastrzębski - Krosno112.pl

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

 

BRUNCH 25 03

fnk

LAKAR right

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

fotoduda

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

Plakat Targi pracy 2018 PWSZ OHP

wiktoria 1

Wasze komentarze