.

RÓWNE: Pożar drewnianego domu. Wewnątrz miała być kobieta

fot. Czytelnik fot. Czytelnik

W sobotę (28.10) około godziny 16:20 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze drewnianego domu w Równem przy ul. Staronia. Według zgłoszenia wewnątrz miała znajdować się kobieta. Na szczęście po szczegółowej penetracji nie odnaleziono wewnątrz żadnej osoby.

Strażacy zostali poinformowani przez sąsiadkę, która widziała jak mężczyzna podpala budynek. Na miejsce natychmiast wyjechali miejscowi strażacy z OSP KSRG Równe w sile dwóch zastępów oraz wysłano kolejne zastępy ratowniczo-gaśnicze z JRG Krosno, OSP KSRG Dukla i OSP Wietrzno.

Pomimo, że strażacy bardzo szybko zareagowali ogień rozprzestrzeniał się na kolejne pomieszczenia wewnątrz drewnianego budynku. Mężczyzna, który miał podpalić dom, wyszedł z niego o własnych siłach. Natomiast strażacy prócz gaszenia pożaru przystąpili do przeszukiwania pomieszczeń m.in. za pomocą kamery termowizyjnej.

Po kilkunastu minutach sytuacja była opanowana. Po szczegółowym przeszukaniu pomieszczeń strażacy nie odnaleźli wewnątrz nikogo. 

Na miejscu pojawił się również zespół ratownictwa medycznego SPPR Krosno oraz patrol policji. Funkcjonariusze policji będą szczegółowo wyjaśniać przyczyny pożaru.

Na miejscu działali:
- JRG Krosno (GBARt Scania, GCBA Renault, SLOp Nissan)
- OSP KSRG Równe (GBARt MAN, GLM Renault)
- OSP KSRG Dukla (GBA Mercedes)
- OSP Wietrzno (GBA Star)
- ZRM SPP Krosno
- KMP Krosno / KP Dukla

red. fot. Radosław Sowiński

Galeria