ŻEGLCE: Pożar w budynku i problemy wozu bojowego

fot. Adam Hejnar - Krosno112.pl fot. Adam Hejnar - Krosno112.pl

We wtorek (31.10) strażacy zostali wezwani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w drewnianym budynku mieszkalnym w Żeglcach (gm. Chorkówka). Na miejsce dotarło cztery zastępy straży pożarnej. Jeden z wozów bojowych miał problemy i znajdował się częściowo w fosie. 

Straż pożarna została zaalarmowana około godziny 17:15 o pożarze budynku w miejscowości Żeglce w gminie Chorkówka. Na miejsce natychmiast zadysponowano sekcję gaśniczą z JRG Krosno (GCBARt Scania P400, GCBA Renault Kerax), zastęp miejscowej jednostki OSP Żeglce (GBM Star) oraz zastęp strażaków z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego OSP Szczepańcowa (GBARt MAN). 

W trakcie dojazdu zastępów, okazało się, że pali się jedynie sadza w przewodzie kominowym, a ogień nie przedostaje się na inne elementy budynku.

W trakcie wykonywania manewru nawracania przez kierowcę ciężkiego samochodu gaśniczego Renault Kerax (GCBA) pod pojazdem załamał się częściowo element pobocza co spowodowało, że tył samochodu znalazł się w fosie. Renault zablokował trakt. W związku z tym, że droga powrotu była tylko jedna, unieruchomione zostały pozostałe pojazdy pożarnicze, które uczestniczyły w akcji gaśniczej.

Aby wyjechać z fosy ze zbiornika wypuszczono wodę i wezwano do pomocy ciężki specjalistyczny samochód ratownictwa drogowego Volvo Megacity (SCRd) z JRG Krosno oraz strażaków OSP Leśniówka średnim samochodem gaśniczym Star 244 (GBA).

Akcja zakończyła się po około 3 godzinach pełnym sukcesem, a samochód wrócił sprawny do krośnieńskich koszar.

red. fot. Adam Hejnar

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

PKN swieta

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

SYLWESTER 2017/2018:
- Dom Ludowy Głowienka
- Dom Ludowy Iskrzynia
- Sanatorium Ziemowit Iwonicz-Zdrój

- Sanatorium Stomil Rymanów-Zdrój
Aby dodać ofertę prosimy o kontakt
_____________________________________

kalendarz 2018 1

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

21741698 1541316972558041 1327110143 n

alarmowanie

Wasze komentarze