.

ŻEGLCE: Pożar w budynku i problemy wozu bojowego

fot. Adam Hejnar - Krosno112.pl fot. Adam Hejnar - Krosno112.pl

We wtorek (31.10) strażacy zostali wezwani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w drewnianym budynku mieszkalnym w Żeglcach (gm. Chorkówka). Na miejsce dotarło cztery zastępy straży pożarnej. Jeden z wozów bojowych miał problemy i znajdował się częściowo w fosie. 

Straż pożarna została zaalarmowana około godziny 17:15 o pożarze budynku w miejscowości Żeglce w gminie Chorkówka. Na miejsce natychmiast zadysponowano sekcję gaśniczą z JRG Krosno (GCBARt Scania P400, GCBA Renault Kerax), zastęp miejscowej jednostki OSP Żeglce (GBM Star) oraz zastęp strażaków z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego OSP Szczepańcowa (GBARt MAN). 

W trakcie dojazdu zastępów, okazało się, że pali się jedynie sadza w przewodzie kominowym, a ogień nie przedostaje się na inne elementy budynku.

W trakcie wykonywania manewru nawracania przez kierowcę ciężkiego samochodu gaśniczego Renault Kerax (GCBA) pod pojazdem załamał się częściowo element pobocza co spowodowało, że tył samochodu znalazł się w fosie. Renault zablokował trakt. W związku z tym, że droga powrotu była tylko jedna, unieruchomione zostały pozostałe pojazdy pożarnicze, które uczestniczyły w akcji gaśniczej.

Aby wyjechać z fosy ze zbiornika wypuszczono wodę i wezwano do pomocy ciężki specjalistyczny samochód ratownictwa drogowego Volvo Megacity (SCRd) z JRG Krosno oraz strażaków OSP Leśniówka średnim samochodem gaśniczym Star 244 (GBA).

Akcja zakończyła się po około 3 godzinach pełnym sukcesem, a samochód wrócił sprawny do krośnieńskich koszar.

red. fot. Adam Hejnar

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

LAKAR right

medycyna estet

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

OSP NA ALARM

Wasze komentarze