POSADA GÓRNA: Pożar budynku. 5 lat temu był tam wybuch gazu

fot. Czytelnik fot. Czytelnik

W niedzielny wieczór (17.12) o godzinie 23:15 powiadomiono straż pożarną o pożarze budynku w Posadzie Górnej (gm. Rymanów). W tym samym miejscu prawie 5 lat temu (20 grudnia 2012 r.) doszło do wybuchu gazu. Wtedy również dom został zniszczony w całości.

O godzinie 23:15 do Stanowiska Kierowania KM PSP w Krośnie przyszła informacja o pożarze budynku w miejscowości Posada Górna przy ul. 3 Maja. Ogień bardzo szybko rozprzestrzeniał się po całej konstrukcji budynku. 

Przebywający w środku mężczyzna próbował ugasić pożar, jednak ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał i nie było szans na jego ugaszenie. 

Na miejscu pojawili się strażacy z Posady Górnej, Rymanowa, Posady Dolnej i Krosna oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. 

Medycy udzielili pomocy mieszkańcowi budynku. Ostatecznie poszkodowany trafił do krośnieńskiego szpitala.

Choć strażacy bardzo szybko "złapali" ogień, niestety budynek w całości został zniszczony przez ogień. Policjanci będą prowadzić czynności wyjaśniające przyczynę pożaru.

5 lat temu (20 grudnia 2012r.) dokładnie na tej samej posesji doszło do wybuchu gazu w murowanym budynku. Budynek został całkowicie zniszczony, na szczęście nikt nie został ranny. Budynek, który spalił się dzisiejszej nocy, był wzniesiony częściowo na tych samych fundamentach co poprzedni. Zobacz filmik portalu KrosnoCity.pl z 20 grudnia 2012 roku (kliknij).

Działania ratowniczo-gaśnicze zakończyły się po godzinie 2. w nocy. Na miejscu działały służby:

- JRG Krosno (GCBARt Scania, GCBA Renault, SCH30 Volvo)
- OSP KSRG Rymanów (GCBA Jelcz, GLBARt Renault)
- OSP KSRG Posada Dolna (GBARt MAN)
- OSP Posada Górna (GBM Star)
- patrol policji KP Rymanów
- SPPR Krosno

red. fot. Konrad Zarzyczny, Jakub Munz, KrosnoCity.pl