.

Strażacy wezwani do czadu. Na miejscu zastali pożar sadzy

fot. Rafał Zarzyczny - Krosno112.pl fot. Rafał Zarzyczny - Krosno112.pl

W sobotni wieczór (3.02) strażacy i ratownicy medyczni zostali wezwani do jednego z domów w Rymanowie Zdroju, gdzie samotnie mieszkająca kobieta miała poczuć się źle z powodu wystąpienia tlenku węgla.

Po godzinie 22. ratownicy medyczni z podstacji SPPR w Rymanowie oraz strażacy OSP KSRG Posada Dolna prowadzili działania w jednym z domów przy ul. Spacerowej w Rymanowie Zdroju. Mieszkanka domu miała poczuć się źle, w którym prawdopodobnie mógł być czad. 

Strażacy z Posady Dolnej za pomocą przenośnego miernika gazów sprawdzili pomieszczenia. Detektor wskazywał stężenie tlenku węgla około 20 ppm. Natomiast w trakcie badania powietrza, strażacy stwierdzili, że w przewodzie kominowym doszło do pożaru sadzy. Strażacy użyli kamery termowizyjnej, której obraz potwierdził pożar sadzy. 

Na miejscu zdarzenia ratownicy medyczni udzielili pomocy kobiecie - mieszkance domu. Na szczęście nie potrzebowała hospitalizacji.

Strażacy po około 90 minutach prowadzonych działań wrócili do swojej jednostki.

OSP Posada Dolna należąca do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na swoim wyposażeniu ma jako jedyna jednostka OSP w powiecie przenośny miernik gazów MSA Altair 4X - czterogazowy CH4/CO/H2S/O2.

Przenośny detektor Altair przeznaczony do wykrywania metanu (CH4), siarkowodoru (H2S), tlenku węgla oraz ubytku tlenu. Wyposażony w innowacyjne sensory XCell o podwyższonej żywotności oraz dodatkowe funkcje, takie jak: MotionAlert i InstantAlert. Miernik posiada trzy rodzaje sygnalizacji (akustyczna, optyczna i wibracyjna) przekroczenia zadanych progów alarmowych. Budowa urządzenia umożliwia stosowanie w strefach zagrożonych wybuchem. Specjaliści polecają go do kontroli skażenia i jakości powietrza m.in.: na stanowisku pracy, w studzienkach, kanałach, zbiornikach oraz podczas akcji ratowniczych.

red. fot. Rafał Zarzyczny

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

LAKAR right

medycyna estet

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

OSP NA ALARM

Wasze komentarze