Pożar budynku przy ul. Drzymały w piątek trzynastego

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Piątek trzynastego, pechowo rozpoczął się dla mieszkańców posesji przy ulicy Drzymały w Krośnie. W nocy spłonął im budynek gospodarczy, na szczęście nie było osób poszkodowanych.

W piątek, 13 kwietnia 2018r. około godziny 1:15 w nocy mieszkaniec budynku przy ul. Drzymały w Krośnie zauważył rozwinięty pożar budynku gospodarczego. Na miejscu, po kilku minutach od zaalarmowania pojawili się strażacy z JRG Krosno w sile dwóch zastępów. Na miejsce zadysponowano również dodatkowy zastęp z OSP KSRG Krosno-Turaszówka. 

Pożarem objęty był dach budynku oraz częściowo parter. Straty są duże, jednak strażakom udało się uratować budynek mieszkalny, który znajdował się kilkanaście metrów od płonącego budynku. Jeszcze przed przyjazdem strażaków, mieszkańcowi posesji udało się wyjechać samochodem, który był zaparkowany w budynku objętym ogniem.

Na miejscu zdarzenia pracowali również policjanci KMP Krosno, którzy będą wyjaśniać przyczyny zdarzenia. Wiadomo, że do budynku podłączona była energia elektryczna. 

Działania ratowniczo-gaśnicze strażaków trwały niecałe dwie godziny. W akcji brały udział zastępy:
- JRG Krosno (GCBARt Scania, GCBA Renault)
- OSP KSRG Krosno - Turaszówka (GCBA Jelcz)

red. fot. Krosno112.pl

 

Partnerzy portalu: