.

BARWINEK: Pożar w naczepie ciężarówki. Palił się węgiel drzewny

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Ochrona przeciwpożarowa została powiadomiona o pożarze ciężarówki z drewnem w Barwinku tuż przy DK19. Jak się okazało wewnątrz naczepy-chłodni powstał pożar węgla drzewnego do grilla. W działaniach gaśniczych uczestniczyło kilkudziesięciu strażaków, a akcją dowodził Komendant Miejski PSP w Krośnie.

W czwartek (12.07) przed południem na stacji Orlen w Barwinku został zauważony przez prezesa OSP Barwinek dym wydobywający się z komory chłodni ciężarówki. Bez chwili zawachania powiadomił o tym kierowcę ciężarówki, który odjechał w najbliższe bezpieczne miejsce przy DK19 i zawiadomił Stanowisko Kierowania KM PSP w Krośnie. 

Do akcji gaśniczej skierowano sekcję gaśniczą z JRG Krosno, zastępy z OSP Tylawa, OSP Barwinek i OSP KSRG Dukla. Na miejscu pożaru pojawił się również Komendant Miejski PSP w Krośnie st. bryg. Mariusz Bieńczak, który przejął dowodzenie nad akcją gaśniczą.

Węgiel drzewny składowany był na paletach, dlatego strażacy z OSP Barwinek przy pomocy ciągnika rolniczego rozpoczęli proces wydobywania na zewnątrz pojazdu palet. Źródło pożaru było zlokalizowane na około siódmym metrze od wejścia do naczepy, dlatego zdecydowano na wyciągnięcie wszystkich palet ze spakowanym węglem. 

Dzięki szybkim działaniom podjętym przez strażaków z Barwinka, Tylawy, Krosna i Dukli nie doszło do rozprzestrzenienia zagrożenia, zwłaszcza na stacji paliw Orlen. Podczas akcji gaśniczej nie było większych utrudnień na DK19. 

Na miejscu prócz strażaków PSP i OSP działał patrol policji KP Dukla.

red.

 

Partnerzy portalu: