Daliowa: Uratowała czwórkę dzieci, sama zginęła w pożarze

fot. OSP Dukla - Adrian Socha fot. OSP Dukla - Adrian Socha

Matka wyprowadziła swoje dzieci z płonącego domu, po czym wróciła do niego ratować dobytek. Niestety zginęła w pożarze. 

Dzisiaj 31.01 około godziny 10:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie zostało poinformowane o wybuchu pożaru w jednym z domów jednorodzinnych w miejscowości Daliowa (gmina Jaśliska). W budynku znajdować się miała uwięziona osoba.

Pożar objął cały budynek. Na miejsce akcji zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej, dwa zespoły ratownictwa medycznego, oraz radiowóz Policji. Po przybyciu pierwszych zastępów z Posady Jaśliskiej oraz Dukli podano prądy wody w natarciu; W tym czasie strażacy z Dukli w aparatach Ochrony Dróg Oddechowych weszli do płonącego budynku. Jak się okazało znaleźli oni martwą 35 letnią kobietę - matkę czwórki dzieci. Dzieci w wieku 9, 7, 3, 2 lata zostały przez matkę oddane pod opiekę sąsiadów, a następnie przewiezione do szpitala z poparzeniami i złamaniami. Chwilę później nadjechały kolejne wozy bojowe z JRG Krosno oraz pozostałych OSP.  

Do zadań strażaków należały między innymi: ewakuacja mieszkańców, zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odcięcie zasilania energii elektrycznej, podanie prądów wody w natarciu, schłodzenie i zabezpieczenie butli z gazem oraz zabezpieczenie pogorzeliska.

Jak relacjonują świadkowie - sąsiedzi "przyczyną pożaru był prawdopodobnie nieszczelny piec kuchenny".

Siły i środki na miejscu zdarzenia: JRG Krosno (Scania GCBA, Renault GCBA, Dowódca JRG przyjechał Nissan SLOp), OSP KSRG Dukla (Mercedes GBA), OSP Jaśliska, OSP Posada Jaśliska (Star GBM), OSP KSRG Posada Dolna (Man GBA), OSP Barwinek (Star GBA), Dwa zespoły ratownictwa medycznego, Policja, Prokurator.

Adrian Socha
fot. OSP Dukla - Adrian Socha

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

15 komentarzy

  • Fan

    napisane przez Fan

    poniedziałek, 02 luty 2015 14:22

    Sporo nowych informacji można znaleźć na Facebooku Krosno112.pl

    https://www.facebook.com/krosno112?fref=nf

  • haniacieslak

    napisane przez haniacieslak

    poniedziałek, 02 luty 2015 12:34

    Proszę o jakiś namiar na babcie dzieci.

    Piszcie na stronę https://www.facebook...DopokiTrwaZycie

    Pozdrawiam.hania

  • Janek

    napisane przez Janek

    poniedziałek, 02 luty 2015 12:20

    Nie było jednostki do wezwania która by szybciej dojechala do zdarzenia niż Dukla? Gdzie straż z jaslisk albo i nawet z Tylawy? Można było uniknąć tego gdyby wyszkolenie strażaków i sprzęt w jasliskach byłby lepszy bo wkoncu to gmina.

  • Widz

    napisane przez Widz

    niedziela, 01 luty 2015 01:23

    Do wójta Gminy Jaśliska....

    Prosimy zainwestować w strażaków bo to nie są wielkie pieniądze a mogłyby uratować kobiecie ŻYCIE....

    Wystarczyłoby że strażacy mieliby Aparaty Powietrzne i być może uratowaliby kobiecie życie.
    A strażacy z Jaśliska i z Posady Jaśliskiej co mają ?
    Mogę odpowiedzieć: Zgniłego Stara (który ma ok 40 lat) który się już sypie z każdej strony i pompę Niagare 2 węże i jedną prądownice a poza tym to chyba tyle. Stanowczo za mało.....
    Brak: ubrań do działań, rękawic!, aparatów, samochodu! szkoleń itd....
    Prosimy zainwestować w swoich strażaków i również docenić z pozostałych gmin np. Dukli i Rymanowa.

    PS. Wyrazy szczerego żalu i współczucia dla dzieci i rodziny z powodu śmierci Kobiety.

  • deoton

    napisane przez deoton

    niedziela, 01 luty 2015 01:00

    Koncentracja piszących komentarze powinna być ukierunkowana na meritum, a zwłaszcza w tym przypadku, gdzie miała miejsce ludzka tragedia. Przepraszam ale trzeba widzieć Rodzinę dotkniętą nieszczęściem, a widzisz tylko wóz strażacki, który bierze udział w akcji. Wrażliwość na drugiego człowieka, to normalna cecha ludzka. Kto wyalienowany jest z tej cechy, nie godzien miana Homo sapiens.

  • Yourselfx

    napisane przez Yourselfx

    sobota, 31 styczeń 2015 23:42

    Marcin, jak cie temat nie interesuje to nie wchodz. Dla pasjonatow zdjecia wozow to wazna sprawa. Takze jest to element zachowojacy czesc histori. Zdjecia bardzo dobre. Pozdrawiam wszystich strazakow. Trzeba docenic wasza wymagająca prace.

  • Marcin

    napisane przez Marcin

    sobota, 31 styczeń 2015 19:49

    Po co przy każdej akcji straży pożarnej fotografować samochody straży?? Po co to komu pokazywać, po co się chwalić nimi? Czy to jest najważniejsze?? Żal !!!

  • Marek

    napisane przez Marek

    sobota, 31 styczeń 2015 19:11

    Dlaczego nie było OSP Jaśliska? Chyba stamtąd do Daliowej najbliżej.

  • Marcin Mikosz

    napisane przez Marcin Mikosz

    sobota, 31 styczeń 2015 18:11

    Pod linkiem szczegóły pomocy organizowanej przez Urząd Gminy w Jaśliskach: http://krosno112.pl/index.php/aktualnosci/pozary/item/580-apel-o-pomoc-dla-dzieci-ktore-stracily-matke-w-pozarze

  • pawełjans

    napisane przez pawełjans

    sobota, 31 styczeń 2015 18:00

    Zorganizowaniem pomocy dla Rodziny, którą dotknęła tak wielka tragedia, powinny zorganizować władze samorządowe, a społeczeństwo też nie zostanie obojętne. Nie można pozwolić na to żeby w imię prawa dzieciom stała się krzywda. Zachęcam wszystkich ludzi dobrej woli do zaangażowania się w pomocy. Każdy na miarę swoich możliwości.

ATOMsfera strasznie tanie czwartki 2017

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Od szkolenia do zatrudnienia 2017

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

kroscienko hydraulika

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

21741698 1541316972558041 1327110143 n

22713508 1615584681827825 2422212729062044555 o

R  E  K  L  A  M  A

 
R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

OSP NA ALARM

triathlon dla antosi

nowy woz osp balucianka

najtwardszy strazak 2017 final

ZLOT4X4

90lat pustyny

ratujemy dajemy 2017

FACEBOOK

 

INSTAGRAM