Apel o pomoc dla dzieci, które straciły matkę w pożarze

fot. Krosno112.pl - Adrian Socha fot. Krosno112.pl - Adrian Socha

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśliskach zwraca się z prośbą o udzielenie pomocy dla czwórki dzieci poszkodowanych w wyniku pożaru jaki miał miejsce w dniu 31 stycznia 2015 roku w miejscowości Daliowa. Pożar strawił dorobek całego życia oraz pozbawił życia matkę dzieci.

Dlatego też prosimy wszystkich, którzy chcą i mają możliwość przyjścia z pomocą poszkodowanym, zarówno w formie rzeczowej jak i finansowej, aby nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem. Dzieci są w wieku (chłopcy 8 lat i 4 lata, dziewczynki 9 lat i 2,5 roku). Szczególnie potrzebne są ubrania, środki czystości, żywność o długim terminie przydatności do spożycia, zabawki.

Wsparcia można udzielać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaśliskach. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 13 43 10 589 (numer czynny będzie w poniedziałek) lub wysłać potrzebne rzeczy pod adres: 

Urząd Gminy Jaśliska
Jaśliska 171
38-485 Jaśliska
 
Na nasz apel o pomoc dla czwórki dzieci poszkodowanych we wczorajszym pożarze w Daliowej odpowiedziało mnóstwo Czytelników. Około 70 osób pojawiło się dzisiaj w naszej redakcji ofiarując najpotrzebniejsze rzeczy. Jutro zawieziemy je dzieciom i przekażemy Wam kolejne, szczegółowe informacje w jaki sposób możecie im pomóc. Kolejne terminy zbiórek podamy po przyjeździe z Daliowej od dzieci. 
 
Caritas udostępnił numer konta na który można wpłacać darowizny. Poniżej list ks. Artura Jańca - Dyrektora Caritasa Archidiecezji Przemyskiej:
"Pani Barbara od dwóch lat po śmierci męża samotnie wychowywała czwórkę dzieci, niepełnosprawną dziewczynkę w wieku 9 lat, chłopców w wieku 8 i 4 lata oraz najmłodszą córkę w wieku 2,5 roku. Pani Barbara wraz ze swoimi dziećmi żyła bardzo skronie w małym ale pełnym ciepła rodzinnego domu zaspakajając wszystkie potrzeby swoich dzieci. Była bardzo dzielną kobietą. Pomimo trudności wynikających z chorób dzieci (niepełnosprawności) oraz braku pracy potrafiła na miarę swoich możliwości dbać i opiekować się dziećmi. Korzystała z pomocy miejscowego GOPS -u, parafii oraz innych instytucji publiczno-społecznych. Niedawno dzięki tej pomocy został w dużej mierze wyremontowany ich domek. Bardzo się cieszyła z tego. Niestety stała się tragedia, która zniweczyła to wszystko co szło w dobrym kierunku.

Po tej straszliwej tragedii dzieci pozostały bez matki ale także bez najpotrzebniejszych rzeczy, tj. odzieży, środków czystości, pampersów (które ubierane są na noc najmłodszej dziewczynce) czy też zabawek.

Najpotrzebniejsza jest teraz pomoc finansowa, materialna w postaci ubrań, artykułów spożywczych o długim terminie przydatności, zabawek.

Za tydzień odbędzie się w kościele parafialnym w Jaśliskach zbiórka pieniędzy na pomoc dzieciom.
Caritas Archidiecezji Przemyskiej zwraca się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi o dobrym i wrażliwym sercu o pomoc dla dzieci. Za każdy dar serca bardzo serdecznie dziękujemy."

Wszelkie wpłaty można przekazywać na konto bankowe:
PEKAO S. A. I O. Przemyśl
33 1240 2568 1111 0000 3629 7045
z dopiskiem "pomoc dzieciom"

 

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

59 komentarzy

 • Wioletta Urbanczyk

  napisane przez Wioletta Urbanczyk

  wtorek, 10 luty 2015 14:18

  Badrzo prosze o podanie na email dokladny ardes Pani Marczak.W dniu 8 lutego z Wakefield w Angli zostaly wyslame 4 paczki jako pomoc dla tej rodziny przesylki sa przewozone przez firme Eurobus i nie moga byc dostarczone bez numeru domu i telefonu Sprawa bardzo pilna

 • Maria

  napisane przez Maria

  czwartek, 05 luty 2015 13:40

  Zadzwonilam do ośrodka i Pani beztrosko oznajmiła mi, że rodzina już nie potrzebuje pomocy....!!!! Ja domyślam się, że Pani chodzilo o rzeczy materialne, których pewnie rodzina nie ma już gdzie pomieścić, ale PIENIADZE chyba raczej zawsze się przydadzą. Ta pani wykazala się dużym brakiem profesjonalizmu i brakiem zaangażowania, przez takie dzialanie rodzina dostanie mniejszą pomoc niż by mogła. Jak moze tak się zachowywac pracownik pomocy społecznej!!!

 • rutkowlut

  napisane przez rutkowlut

  środa, 04 luty 2015 12:07

  Do jagoda, jak pomagasz to nie wypominaj a tym bardziej nie mów fałszywego świadectwa.

 • jagoda

  napisane przez jagoda

  wtorek, 03 luty 2015 13:14

  Ja wysłałam na podany nr konta myślę że dotrą do potrebujących ,jeśli nie to niech księża sobie wezmą pieniądz wraz z tą biedą!

 • teodordan

  napisane przez teodordan

  wtorek, 03 luty 2015 12:04

  .W obliczu takiej tragedji, każda najmniejsza pomoc jest ważna, chwała ludziom dobrej woli a malkontęci niech zamilkną, w ten sposób też pomogą i będą mieli w tym udział.

 • em

  napisane przez em

  wtorek, 03 luty 2015 00:36

  @samotna
  Nie krytykuj jak nie wiesz. Czy widziałaś dom babci w środku? Tę biedę? Nie bądź świętsza od papieża. Nie wiem po co tyle kłótni komu dać, jak dać. Nie chcesz nie dawaj i nie marudź.

 • życzliwy

  napisane przez życzliwy

  poniedziałek, 02 luty 2015 21:05

  Mam bezpośredni adres kontaktowy do babci tych dzieci ale ze względu na ochronę danych osobowych to raczej nie może być podany.
  Jeśli komuś bardzo zależy to może wysłać cokolwiek na adres redakcji krosno112 lub adres babci oczywiście niepełny to:
  Anastazja M.
  Daliowa
  38-485 Jaśliska
  Z dopiskiem dla dzieci z pożaru i powinno dotrzeć do odpowiednich ludzi

 • Rysiek

  napisane przez Rysiek

  poniedziałek, 02 luty 2015 20:52

  Gadacie sami na siebie. Jeden tu od drugiego mądrzejszy. Spytajcie się o konkretne konto, ktoś nie chce wpłacać do Caritasu to niech pyta o bezpośrednie.
  Skończcie Biadolić !
  Bo jak zwykle, mentalność Polska, do wszystkiego się d********ć. A Ci co się d*********ą do osoby która sama się d********a też nie są lepsi. Ogarnijcie się. Internety Polskie -.-

 • renia

  napisane przez renia

  poniedziałek, 02 luty 2015 20:41

  czy ktos znadokladny adres do tej babci tych dzieci z pozaru

 • samotna@

  napisane przez samotna@

  poniedziałek, 02 luty 2015 20:20

  ja wierzę, że aqua pisze prawde i tak naprawdę nie jest na 100% pewno ze bacia się zaopiekuje, bo gdzie była do tej pory że nie pomagała córce tylko sama radziła sobie jak mogła z dziecmi i swoja bieda. Szkoda tych dzieci, bo u babki nie dostana miłości ani ciepła.

 

Polecamy

uroczysko

SZUKASZ PRACY

ratujemy dajemy 2018

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

Wasze komentarze