.

Pomoc dla czwórki rodzeństwa napływa nawet z Ukrainy

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Tragedia z Daliowej została usłyszana nawet w ogarniętej konfliktem zbrojnym Ukrainie. Do naszej redakcji, a później do dzieci dotarły ubranka i zabawki od Ukraińców. 

Kolejny dzień zbiórki za nami. Ubranka, meble, środki czystości, artykuły spożywcze przynoszą krośnianie, strażacy dowożą ze zbiórek przeprowadzanych w ich remizach. Docierają paczki z całej Polski, a nawet z zagranicy m.in. z Ukrainy. Wczoraj przyjechał do Jaślisk bus z warszawskiej Saskiej Kępy m.in. z meblami do pokoju dziecięcego. Dzisiaj zawieźliśmy wraz z Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie kolejne dary, tym razem bezpośrednio do Ośrodka Rehabilitacyjnego w Rymanowie, gdzie przebywają obecnie dzieci. 

W domu babci rozpoczął się dzisiaj remont. Pierwszym etapem są prace przy instalacji elektrycznej. 

Polonia w Stanach Zjednoczonych ma przeprowadzić w najbliższym czasie zbiórki dla sierot, odbędą się koncerty charytatywne. 

15 lutego o 18:00 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbędzie się koncert Walentynkowy, w czasie którego CARITAS Diecezji Przemyskiej przeprowadzi zbiórkę dla osieroconych dzieci z Daliowej. W dniu koncertu w hallu RCKP wystawione będą kosze, do których będziecie mogli ofiarować co tylko możliwe, a co uznacie za pomocne dzieciom dotkniętym rodzinną tragedią.

Również 15 lutego o 20:00 startuje znana krośnianom cykliczna charytatywna akcja Nocna Jazda Samochodem Bez Celu, na której będą zbierane najpotrzebniejsze rzeczy dla dzieciaków. 

Gmina Jaśliska bardzo prosi o wsparcie finansowe. Na 85 000 złotych wyceniono generalny remont i wyposażenie domu babci, który jest w fatalnym stanie. Przypominamy numery trzech kont bankowych, na które można przelewać nawet najdrobniejsze kwoty:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśliskach "Daliowa Pomoc Dzieciom"
Jaśliska 171, 38-485 Jaśliska
Nr konta bankowego:
NRB: PL 69 8642 1096 2010 9606 7523 0003
SWIFT: POLUPLPR

 

Polski Komitet Pomocy Społecznej Stowarzyszenie Charytatywne Zarząd Okręgowy Krosno
38-400 Krosno, ul. Lewakowskiego 27B
Nr konta: 10 1020 2964 0000 6102 0003 3878
z dopiskiem: Pomoc dzieciom z Daliowej

 

Caritas Archidiecezji Przemyskiej
PEKAO S. A. I O. Przemyśl 

33 1240 2568 1111 0000 3629 7045
z dopiskiem "pomoc dzieciom"

W piątek nasza redakcja kontynuuje zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla czwórki rodzeństwa. Wszystkie chętne osoby, które chcą coś przekazać dla dzieci zapraszamy między 9:00-19:00 do siedziby redakcji w Krośnie na ulicę Portiusa 4 (II piętro) na ten adres można również przesyłać paczki. Paczki można przesyłać również do Urzędu Gminy w Jaśliskach: Jaśliska 171 38-485 Jaśliska

Serdecznie chcemy podziękować firmom transportowym:
F.U.H. Gemini S.C. z Krosna
REBUS24 z Warszawy
oraz Komendantowi Miejskiemu PSP st. bryg. Krzysztofowi Korcowi za transport darów dla dzieci z Daliowej. 

red.
fot. Krosno112.pl 

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

3 komentarzy

 • monika

  napisane przez monika

  piątek, 06 luty 2015 21:40

  Napiszcie proszę, co nowego u dzieci, mam nadzieję, że nasza pomoc choć trochę pozwoliła im zapomnieć o tym co się stało. Teraz trudne zadanie stoi przed psychologami, aby bacznie obserwowali zachowanie dzieci i w porę reagowali.

 • dragemi

  napisane przez dragemi

  piątek, 06 luty 2015 17:44

  Ludzie dobrej woli, wrażliwi na trudny los drugiego człowieka a w tym przypadku tragedię czwórki osieroconych dzieci, dają wyraz jedności i potrzebę pomocy. Wyrazy uznania dla redakcji KROSNO 112, która natychmiast zaangażowała się w akcję pomocy. Jak możemy zaobserwować odzew społeczny i nie tylko jest szeroki. Nie zapominajmy, że dzieci będą potrzebować pomocy do czasu uzyskania pełnoletności.

 • życzliwy

  napisane przez życzliwy

  czwartek, 05 luty 2015 21:43

  Proszę o informacje o stanie zdrowia dzieci. Ania ma złamaną rączkę i nie mówiła po tym wypadku. Jest już jakaś poprawa? A jak się czuje Roksana, Rafał i Kamil?

 

BRUNCH 25 03

mechanik 2018

LAKAR right

BANER

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

mail info

BAZA PRAWNIKOW NOWE

pomoc grzeskowi

NOCNA JAZDA DLA OLUSIA

fotoduda

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

ADOPCJE NOWE

alarmowanie

Facebook

R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

Plakat Targi pracy 2018 PWSZ OHP

wiktoria 1

Wasze komentarze