Pomoc dla czwórki rodzeństwa napływa nawet z Ukrainy

fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

Tragedia z Daliowej została usłyszana nawet w ogarniętej konfliktem zbrojnym Ukrainie. Do naszej redakcji, a później do dzieci dotarły ubranka i zabawki od Ukraińców. 

Kolejny dzień zbiórki za nami. Ubranka, meble, środki czystości, artykuły spożywcze przynoszą krośnianie, strażacy dowożą ze zbiórek przeprowadzanych w ich remizach. Docierają paczki z całej Polski, a nawet z zagranicy m.in. z Ukrainy. Wczoraj przyjechał do Jaślisk bus z warszawskiej Saskiej Kępy m.in. z meblami do pokoju dziecięcego. Dzisiaj zawieźliśmy wraz z Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie kolejne dary, tym razem bezpośrednio do Ośrodka Rehabilitacyjnego w Rymanowie, gdzie przebywają obecnie dzieci. 

W domu babci rozpoczął się dzisiaj remont. Pierwszym etapem są prace przy instalacji elektrycznej. 

Polonia w Stanach Zjednoczonych ma przeprowadzić w najbliższym czasie zbiórki dla sierot, odbędą się koncerty charytatywne. 

15 lutego o 18:00 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbędzie się koncert Walentynkowy, w czasie którego CARITAS Diecezji Przemyskiej przeprowadzi zbiórkę dla osieroconych dzieci z Daliowej. W dniu koncertu w hallu RCKP wystawione będą kosze, do których będziecie mogli ofiarować co tylko możliwe, a co uznacie za pomocne dzieciom dotkniętym rodzinną tragedią.

Również 15 lutego o 20:00 startuje znana krośnianom cykliczna charytatywna akcja Nocna Jazda Samochodem Bez Celu, na której będą zbierane najpotrzebniejsze rzeczy dla dzieciaków. 

Gmina Jaśliska bardzo prosi o wsparcie finansowe. Na 85 000 złotych wyceniono generalny remont i wyposażenie domu babci, który jest w fatalnym stanie. Przypominamy numery trzech kont bankowych, na które można przelewać nawet najdrobniejsze kwoty:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśliskach "Daliowa Pomoc Dzieciom"
Jaśliska 171, 38-485 Jaśliska
Nr konta bankowego:
NRB: PL 69 8642 1096 2010 9606 7523 0003
SWIFT: POLUPLPR

 

Polski Komitet Pomocy Społecznej Stowarzyszenie Charytatywne Zarząd Okręgowy Krosno
38-400 Krosno, ul. Lewakowskiego 27B
Nr konta: 10 1020 2964 0000 6102 0003 3878
z dopiskiem: Pomoc dzieciom z Daliowej

 

Caritas Archidiecezji Przemyskiej
PEKAO S. A. I O. Przemyśl 

33 1240 2568 1111 0000 3629 7045
z dopiskiem "pomoc dzieciom"

W piątek nasza redakcja kontynuuje zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla czwórki rodzeństwa. Wszystkie chętne osoby, które chcą coś przekazać dla dzieci zapraszamy między 9:00-19:00 do siedziby redakcji w Krośnie na ulicę Portiusa 4 (II piętro) na ten adres można również przesyłać paczki. Paczki można przesyłać również do Urzędu Gminy w Jaśliskach: Jaśliska 171 38-485 Jaśliska

Serdecznie chcemy podziękować firmom transportowym:
F.U.H. Gemini S.C. z Krosna
REBUS24 z Warszawy
oraz Komendantowi Miejskiemu PSP st. bryg. Krzysztofowi Korcowi za transport darów dla dzieci z Daliowej. 

red.
fot. Krosno112.pl 

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

3 komentarzy

 • monika

  napisane przez monika

  piątek, 06 luty 2015 21:40

  Napiszcie proszę, co nowego u dzieci, mam nadzieję, że nasza pomoc choć trochę pozwoliła im zapomnieć o tym co się stało. Teraz trudne zadanie stoi przed psychologami, aby bacznie obserwowali zachowanie dzieci i w porę reagowali.

 • dragemi

  napisane przez dragemi

  piątek, 06 luty 2015 17:44

  Ludzie dobrej woli, wrażliwi na trudny los drugiego człowieka a w tym przypadku tragedię czwórki osieroconych dzieci, dają wyraz jedności i potrzebę pomocy. Wyrazy uznania dla redakcji KROSNO 112, która natychmiast zaangażowała się w akcję pomocy. Jak możemy zaobserwować odzew społeczny i nie tylko jest szeroki. Nie zapominajmy, że dzieci będą potrzebować pomocy do czasu uzyskania pełnoletności.

 • życzliwy

  napisane przez życzliwy

  czwartek, 05 luty 2015 21:43

  Proszę o informacje o stanie zdrowia dzieci. Ania ma złamaną rączkę i nie mówiła po tym wypadku. Jest już jakaś poprawa? A jak się czuje Roksana, Rafał i Kamil?