Ogromny pożar nieużytków na terenie gminy Jaśliska

sobota, 28 marzec 2020 13:03
fot. OSP Tylawa fot. OSP Tylawa

Ponad 6 hektarów nieużytków rolnych i zarośli spaliło się w piątek, 27 marca na terenie gminy Jaśliska. Z pożarem, który widoczny był z kilkunastu kilometrów walczyło przez 3 godziny kilkudziesięciu strażaków okolicznych jednostek OSP. Pożar rozprzestrzenił się na tak duży obszar, ponieważ strażacy późno zostali o nim poinformowani oraz w walce przeszkadzały podmuchy wiatru. 

R E K L A M A

- W dniu 27.03.2020r. o godz. 12.45 zostaliśmy zadysponowani przez SK PSP w Krośnie do pożaru traw w m. Posada Jaśliska - piszą na swoim profilu FB strażacy OSP Tylawa - Po dotarciu na miejsce okazało się, że jest to rozległy pożar traw i zarośli i potrzebne były jeszcze większe siły. Do zdarzenia wyjechał samochód Star i Land Rover.

W działaniach prócz strażaków z OSP Tylawa brali udział druhowie z OSP Jaśliska, OSP Posada Jaśliska, OSP Posada Górna w sumie 6 zastępów. Do działań alarmowane były kolejne jednostki, jednak ze względu na brak strażaków nie mogły wyjechać, dlatego walka z pożarem trwała aż 3 godziny. 

Prawdopodobnie w tym przypadku będzie ciężko ustalić sprawcę podpalenia, jednak w ostatnich dniach na terenie kilku gmin zostały zamontowane fotopułapki, które pomogą ustalić sprawców podpaleń. 

red. Krosno112.pl, fot. OSP Tylawa