ODRZYKOŃ: Pożar budynków. Wielu strażaków w akcji

wtorek, 02 czerwiec 2020 03:27
fot. Krosno112.pl fot. Krosno112.pl

W nocy, z poniedziałku na wtorek (2.06), straż pożarna w Krośnie została powiadomiona o dużym pożarze budynku mieszkalnego w Odrzykoniu. Pożar był widoczny z bardzo daleka. Szybko zaalarmowano wiele jednostek straży pożarnej, zagrożone były inne budynki drewniane.

Pożar budynku w Odrzykoniu (przysiółek Piekło), został zauważony około godz. 2:40. Trzy osoby doznały lekkich obrażeń - zostały zaopatrzone na miejscu pożaru przez medyków SPPR Krosno. 

W akcję zaangażowani byli strażacy z wielu jednostek: JRG Krosno (3 zastępy), OSP KSRG Odrzykoń (2 zastępy), OSP KSRG Bratkówka, OSP KSRG Krosno-Turaszówka (2 zastępy), OSP Korczyna-Sporne, OSP Wojaszówka, OSP Łączki Jagiellońskie. W sumie z ogniem walczyło 11 zastępów PSP i OSP, czyli kilkudziesięciu strażaków. 

Pożar powstał w garażu i bardzo szybko rozprzestrzeniał się na dalszą część budynku oraz na drugi budynek mieszkalny. Strażacy z Odrzykonia, którzy przybyli na miejsce jako pierwsi bronili budynku mieszkalnego, który rozpoczynał się palić. 

Straty są bardzo duże. W garażu spłonęły m.in. motocykle. Natomiast ogień rozprzestrzenił się na dach przyległego do garażu budynku mieszkalnego - strażacy musieli rozebrać jego część, aby ogień nie przedostawał się dalej. 

red., fot. Krosno112.pl