Bezpieczeństwo lotniska. Rezerwat saren będzie zlikwidowany

fot. KrosnoCity.pl fot. KrosnoCity.pl

Jak poinformował portal KrosnoCity.pl rada miasta przyjęła program opieki nad bezdomnymi zwierzętami i zapobiegania bezdomności zwierząt. W dyskusji najwięcej uwagi poświęcono "rezerwatowi" saren na krośnieńskim lotnisku.

Temat opieki nad bezdomnymi zwierzętami nie był przedmiotem dyskusji. Jednak przy tej okazji radny Adam Przybysz (PiS) poruszył kwestię "rezerwatu saren" na krośnieńskim lotnisku. - Czy te sarny nikomu tam nie przeszkadzają? - mówił radny, pytając o rozwiązanie problemu dzikiej zwierzyny, która przypadkowo została uwięziona na terenie lotniska, gdy wykonywano ogrodzenie.

Przewodniczący rady, Zbigniew Kubit zanim udzielił głosu prezydentowi, dodał od siebie - Trochę współpracuję ze strażami pożarnymi. Jednostki OSP dostały mocno w kość, próbując wypuścić zwierzęta na wolność. Tam są nie tylko sarny, ale też dziki i różne inne zwierzątka. Część zwierząt sobie wybiega, a część jeszcze pozostała.

Na pytania odpowiadał zastępca prezydenta, dr Tomasz Soliński: W tej chwili trwają prace na lotnisku. Część tej ziemi, która jest wydobywana z obszaru korytowanego pasa startowego jest przewożona w ten wąwóz, który stanowił "oazę" dla zwierząt. To miejsce będzie wypłycone. 

Zastępca prezydenta zapowiedział też, że odcinek tymczasowego ogrodzenia zostanie zamieniony na docelową formę. Po zakończeniu inwestycji teren lotniska będzie też całkowicie zamknięty. 

Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi przyjmowany jest przez radę co roku, bez większych zmian. Podczas marcowej sesji radni byli w tym temacie jednomyślni.

red. fot. KrosnoCity.pl

Skomentuj

- Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
- Dodając komentarz akceptujesz Politykę Prywatności.
- Adres e-mail nie zostanie opublikowany.
- Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
- Twój komentarz zostanie opublikowany dopiero po sprawdzeniu go przez naszych moderatorów - ma to na celu ograniczenie oczerniania i obrażania innych osób.

1 komentarz

  • Adamo_66

    napisane przez Adamo_66

    czwartek, 21 kwiecień 2016 11:06

    mają problem, koło łowieckie założyć na lotnisku! Może z lotników i spadochroniarzy... albo baloniarzy! A tak na serio kiedy był okres łowiecki wystarczył dekret na odstrzał. Kiedyś sam Król jeździł na łowy... Gdyby jaśnie nam panujący onegdaj przybył na łowy nie byłoby problemu...

Od szkolenia do zatrudnienia 2017

WYDARZENIA NOWE

gorąca linia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

BAZA PRAWNIKOW NOWE

SKLEP NOWE

AKCJE CHARYTATYWNE NOWE

FELIETONY NOWE

21741698 1541316972558041 1327110143 n

PATRONAT KROSNO112

R  E  K  L  A  M  A

 
R  E  K  L  A  M  A
 

POLECAMY

driftshow izdebki2017

bieg kowala 2017

ZAWODY POWIAT 2017

OSP NA ALARM

triathlon dla antosi

nowy woz osp balucianka

najtwardszy strazak 2017 final

fireshow

ZLOT4X4

me szachy

90lat pustyny

ratujemy dajemy 2017

FACEBOOK

 

INSTAGRAM